Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojna polsko-polska przeniesiona poziom wyżej. Na forum europejskie

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ani debata, ani mechanizm nie przekładają się na konkretne konsekwencje prawne. Procedura – jak wynika z opinii Służby Prawnej Rady UE – jest wręcz sprzeczna z zasadą przyznania, która wyznacza granice kompetencji instytucji unijnych. Paradoks polega na tym, że mimo błahości debaty PE i wątpliwej zgodności z prawem mechanizmu oba wydarzenia – w wymiarze politycznym – są absolutną porażką Polski.
Ani debata, ani mechanizm nie przekładają się na konkretne konsekwencje prawne. Procedura – jak wynika z opinii Służby Prawnej Rady UE – jest wręcz sprzeczna z zasadą przyznania, która wyznacza granice kompetencji instytucji unijnych. Paradoks polega na tym, że mimo błahości debaty PE i wątpliwej zgodności z prawem mechanizmu oba wydarzenia – w wymiarze politycznym – są absolutną porażką Polski. / DGP

Powiązane

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Takie sztuczki to nie z nami.
  2016-01-20 17:42:52
  Te zażalenia to już proszę kierować do KOD ,PO, GW, którzy po targowicku sprzedawali polską rację stanu niemieckiej prasie i PE. Teraz kwik jest spóźniony. Kto pierwszy w czerwcu złamał konstytucje nad Ustawą TK - Rzepliński i sp-ka oraz PO-PSL,, a chcieli wszystko zgonić na nowy rząd i prezydenta. Ale takie sztuczki to nie z nami Polakami.
  1
 • dziadek Franek
  2016-01-20 18:41:48
  Gdzie była Unia gdy przez ostatnie 8 lat gwałcono w Polsce demokrację na więcej sposobów niż można zobaczyć w najbardziej wyrafinowanym pornusie? ? ? ? ? ? ? ? Gdzie była Unia gdy w bezczelny sposób okradano Polaków (np OFE) ?? ? ? ? ? ? ? ? Kiedy Unia zadba o to aby w trosce o niezależność mediów żadna państwo nie mogło przejąc kontroli nad większością mediów w innym państwie tak jak to zrobili Niemcy w Polsce?? ? ? ? ? ? ? ? Kiedy Polski rząd wprowadzi prawo zabraniającą posiadanie przez obcy kapitał większościowego pakietu kontrolnego w Polsce?? ? ? ? ? ? ? ? Dlaczego w Brukseli szczekano na Polskę i Polaków w większości przypadków po niemiecku?? ? ? ? ? ? ? ? Dlaczego Polski rząd pozwolił na bezkarne obrażanie Polski i Polaków i nie zaproponował aby w pierwszej kolejności podyskutować o zagrożeniu Europy falą imigrantów sprowadzonych przez Niemcy.? ? ? ? ? ? ? ? Czemu pozwolono na to aby Polskę obrażali ignoranci nie znający ani polskiej historii ani obecnej sytuacji wewnętrznej?? ? ? ? ? ? ? ?
  0
 • KALIF
  2016-01-20 20:25:12
  Dziś „Zadanie specjalne” Anity Gargas: Inspiratorzy międzynarodowej nagonki na Polskę
  0
 • baca
  2016-01-20 19:14:48
  KOD-owcy załamani po debacie: PO dała d...y
  0
 • Brian
  2016-01-20 18:12:54
  Do poprzednika. Poproś przełożonych, żeby dali ci nowe wzory komentarzy, którymi spamujesz to forum, bo te już nam się znudziły. Ok? Ty polaczku za ćwierć grosza.
  5

Zobacz więcej