Józef K. budzi się rano i jak co dzień próbuje sprawdzić Fejsa. Ale zamiast swojego konta widzi komunikat o jego zablokowaniu. Za co? Nie wiadomo. Kto doniósł? Tajemnica. Kiedy wyrok? Kiedyś. Proces już trwa.
Co łączy profile: Obywatele Decydują, społeczności wspierającej referenda i obywatelskie inicjatywy ustawodawcze, Ośrodka Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich, który monitoruje i nagłaśnia przypadki rasizmu, szczególnie w sieci, oraz satyryczny, czasem dosyć kontrowersyjny, Pitu Pitu? Co łączy gwiazdora TVN Jarosława Kuźniara, lewicowego publicystę Jasia Kapelę i prawicowego działacza Samuela Pereirę?
Wszyscy na własnej skórze odczuli, czym kończy się „złamanie standardów społecznościowych” Facebooka. Nawet jeżeli nie bardzo wiedzą, o jaki standard chodziło. Albo zaklinają się, że byli niewinni. Każdy z wymienionych w pewnym momencie chciał się zalogować na swoim koncie na Facebooku, ale zamiast zobaczyć znany panel, znajomych lub fanów, ujrzeli taki sam komunikat: w związku ze złamaniem regulaminu serwisu konto zostało zablokowane.
Znikasz z Facebooka