Kolejni zatrzymani w sprawie SKOK Wołomin. Tym razem są to dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty wyłudzenia pożyczek.

Jednym z nich jest Adam Ch. - wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Dariusz Domarecki. Otrzyma on zarzut płatnej protekcji, który związany jest z przyjęciem przez niego 2 i pół miliona złotych od członków Zarządu SKOK Wołomin. Adam Ch, miał powołując się na wpływy w różnych instytucjach państwowych, obiecać im, że za te pieniądze Kasa będzie mogła działać bez przeszkód.

Drugi zatrzymanych po przedstawieniu zarzutu wyłudzenia jednej pożyczki ze SKOK Wołomin, został zwolniony, za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tysięcy złotych. Obu mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
Prokuratura Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim wszczęła śledztwo w sprawie działania na szkodę SKOK Wołomin w 2013 roku. Ten wątek pojawił się podczas postępowania dotyczącego wyłudzenia kredytów z jednego z gorzowskich oddziałów PKO. Podejrzanymi w sprawie są w nim między innymi byli członkowie zarządu SKOK Wołomin - były prezes Mariusz G. i były wiceprezes Mateusz G.