Porywacze przymusowo poślubili 219 nigeryjskich dziewcząt uprowadzonych przez islamistów z Boko Haram. Poinformował o tym przywódca organizacji odpowiedzialnej za mordy na chrześcijanach w północnej Nigerii.

Abubakar Szekau na nagraniu przekazanym mediom powiedział też, że wszystkie dziewczęta, które początkowo odmawiały przyjęcia islamu, ostatecznie uznały go za swoją religię. Pod znakiem zapytania postawił też rozejm, jaki władze w Lagos wynegocjowały z islamistami. Przedstawiciele rządu informowali o wstrzymaniu walk 17 października, jednak od tego czasu doszło do kilku ataków Boko Haram. Abubakar Szekau w opublikowanym nagraniu wziął też odpowiedzialność za porwanie w lipcu obywatela Niemiec i przyznał, że znajduje się on w rękach bojowników.

Islamiści z Boko Haram w kwietniu porwali uczennice jednej ze szkół średnich w mieście Czibok w pobliżu granicy z Kamerunem. Według Human Rights Watch, w rękach porywaczy może być nawet 500 kobiet uprowadzonych i zmuszonych do zawarcia związków małżeńskich z terrorystami.