Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców "Warszawa Społeczna" złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz - dowiaduje się telewizja Superstacja. Stowarzyszenie twierdzi, że prezydent stolicy "przekroczyła uprawnienia w postaci wykorzystania sił zbrojnych RP do promocji swojej osoby".

Zawiadomienie dotyczy środowej inspekcji Hanny Gronkiewicz-Waltz na Wiśle, po której przepływała fala kulminacyjna. Prezydent Warszawy oraz stołeczni urzędnicy wykorzystali sprzęt wojskowy, m.in. pontony GROM.

"Istnieją uzasadnione podejrzenia, że Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, w dniu 21 maja 2014 roku wykorzystała sprzęt wojskowy i żołnierzy RP do przepłynięcia odcinka Wisły i przeprowadzenia wydarzenia medialnego, towarzyszącego przepływowi. Według informacji medialnych w wydarzeniu wzięli udział żołnierze jednostki specjalnej GROM w kominiarkach, dwa wojskowe pontony i helikopter" - napisali w zawiadomieniu do prokuratury działacze Inicjatywy Mieszkańców "Warszawa Społeczna". Do treści dokumentu dotarli dziennikarze telewizji Superstacja.