To co Janusz Korwin-Mikke opowiada o kobietach to jest przestępstwo. Tak premier Donald Tusk mówił o liderze Kongresu Nowej Prawicy na spotkaniu ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Reklama

"Janusz Korwin-Mikke jest skandalistą i ekscentrykiem na polskiej scenie politycznej, jednak to co mówi o kobietach jest niedopuszczalne"- podkreślał Donald Tusk. Dodał, że "ktoś, kto mówi o kobietach, że "każda jest trochę gwałcona" - właściwie powinno być penalizowane". Jednocześnie przypomniał, że w polskim prawie są przepisy, które mówią, że nie wolno naruszać godności ze względu na płeć.

Według Donalda Tuska, to co głosi Janusz Korwin-Mikke w sprawie Unii Europejskiej też nie jest do zaakceptowania. "Polska z jednej strony granicy ma Rosję, a z drugiej Niemcy i dzięki Unii Europejskiej udało się złamać ponurą geopolitykę"- mówił premier. "Dlatego, jeżeli ktoś mówi, że modli się żeby Unia się rozpadła to "na Kremlu słychać śmiech i rechot z tego powodu"- podkreślił.

Premier ma nadzieję, że Janusz Korwin-Mikke nie wygra i nie będzie rządzić w Polsce. Jednocześnie Donald Tusk przypomniał, że położenie geopolityczne Polski i doświadczenia historyczne wskazują, że Polska nigdy nie powinna być sama.