Od początku epidemii w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarło już 181 748 osób. Ponad 5,9 mln testów na SARS-CoV-2 dało wynik pozytywny.

Zgodnie z nowymi prognozami uniwersytetu stanu Waszyngton w Seattle do grudnia w Stanach Zjednoczonych bilans ofiar śmiertelnych pandemii przekroczy 317 tys.

W piątek potwierdzono naukowo pierwszy przypadek ponownego zakażenia koronawirusem. Testy genetyczne wskazują, że 25-letni pacjent był zarażony dwiema różnymi odmianami wirusa - poinformował w czwartek zespół badaczy z Reno School of Medicine uniwersytetu stanu Nevada i stanowego Laboratorium Zdrowia Publicznego.

U pacjenta po raz pierwszy zdiagnozowano koronawirusa w kwietniu, gdy bolało go gardło i miał kaszel oraz nudności. Jego stan następnie poprawił się i od tego czasu dwa testy dały negatywny wynik na obecność wirusa.

Pod koniec maja u mężczyzny powróciły symptomy Covid-19. W czerwcu został hospitalizowany i wymagał stałego wspomagania tlenem. Ponownie przetestowano go pod kątem koronawirusa i - jak wynika z informacji przekazanych przez naukowców - testy wskazały na zakażenie SARS-CoV-2.(PAP)