Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział, że jeszcze w czwartek będzie rozmawiał z szefem klubu Lewicy Wojciechem Olejniczakiem. Wyraził też nadzieję, że w klubie Lewicy nie będzie dyscypliny w głosowaniu nad wetem prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych.

"Dzisiaj jeszcze na pewno spotkam się z Olejniczakiem i będziemy mieć jasność jeśli chodzi o przewidywany wynik jutrzejszego głosowania (nad wetem prezydenta)" - mówił Chlebowski dziennikarzom w Sejmie.

Pytany ile głosów brakuje koalicji do odrzucenia weta do "pomostówek" Chlebowski powiedział, że "nieźle to wygląda".

Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom mediów, aby prowadzone były rozmowy z posłami PiS w sprawie ich ewentualnej nieobecności podczas głosowania nad wetem, co obniżyłoby liczbę głosów potrzebną do jego odrzucenia.

"Tam potrzebne są jeszcze konsultacje z ministerstwem sprawiedliwości"

"Nie prowadzimy żadnych rozmów z politykami PiS. Nie stosuję praktyki, że rozmawiamy z pojedynczymi posłami. Dla mnie partnerem w rozmowach są szefowie klubów parlamentarnych i z nimi trzeba rozmawiać" - podkreślił Chlebowski.

Pytany czy liczy na to, że w klubie Lewicy nie będzie dyscypliny głosowania, Chlebowski ocenił, że "dla Lewicy byłoby to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie" dla tych, którzy są zwolennikami i przeciwnikami ustawy o emeryturach pomostowych.

W ocenie polityka Platformy ze wszystkich wet prezydenta, które mają być głosowane na obecnym posiedzeniu Sejmu ustawa o emeryturach pomostowych jest najważniejsza. W sprawie innych głosowań - mówił Chlebowski - sytuacja jest już jasna i wiadomo jaki będzie wynik głosowania.

Chlebowski poinformował, że na obecnym posiedzeniu Sejmu nie będzie głosowane weto do ustawy o konwencji dotyczącej kontaktu z dziećmi. "Tam potrzebne są jeszcze konsultacje z ministerstwem sprawiedliwości" - dodał. Ponadto nie ma jeszcze w tej sprawie sprawozdania komisji.