"Dzisiaj jeszcze na pewno spotkam się z Olejniczakiem i będziemy mieć jasność jeśli chodzi o przewidywany wynik jutrzejszego głosowania (nad wetem prezydenta)" - mówił Chlebowski dziennikarzom w Sejmie.
Pytany ile głosów brakuje koalicji do odrzucenia weta do "pomostówek" Chlebowski powiedział, że "nieźle to wygląda".
Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom mediów, aby prowadzone były rozmowy z posłami PiS w sprawie ich ewentualnej nieobecności podczas głosowania nad wetem, co obniżyłoby liczbę głosów potrzebną do jego odrzucenia.
"Tam potrzebne są jeszcze konsultacje z ministerstwem sprawiedliwości"
"Nie prowadzimy żadnych rozmów z politykami PiS. Nie stosuję praktyki, że rozmawiamy z pojedynczymi posłami. Dla mnie partnerem w rozmowach są szefowie klubów parlamentarnych i z nimi trzeba rozmawiać" - podkreślił Chlebowski.
Pytany czy liczy na to, że w klubie Lewicy nie będzie dyscypliny głosowania, Chlebowski ocenił, że "dla Lewicy byłoby to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie" dla tych, którzy są zwolennikami i przeciwnikami ustawy o emeryturach pomostowych.
W ocenie polityka Platformy ze wszystkich wet prezydenta, które mają być głosowane na obecnym posiedzeniu Sejmu ustawa o emeryturach pomostowych jest najważniejsza. W sprawie innych głosowań - mówił Chlebowski - sytuacja jest już jasna i wiadomo jaki będzie wynik głosowania.
Chlebowski poinformował, że na obecnym posiedzeniu Sejmu nie będzie głosowane weto do ustawy o konwencji dotyczącej kontaktu z dziećmi. "Tam potrzebne są jeszcze konsultacje z ministerstwem sprawiedliwości" - dodał. Ponadto nie ma jeszcze w tej sprawie sprawozdania komisji.
Komentarze (4)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarsze1. Emerytury pomostowe powinny byc ograniczone do minimum (prozycja PO dla 270 tys jest bardzo chojna; kryterium medyczne moze przeciez dotyczyc niemal kazdego zawodu w podobnym stopniu; jesli ktos chce przejsc na emeryture -prosze bardzo -ale z wlasnych skladek)
2. Sluzby mundurowe nie powinny wczesniej przechodzic na emeryture-podobnie jak wyzej nie widze uzasadnienia aby mundurowi pracowali krocej niz inni, a podatnicy finansowali emeryture.
3. Zrownanie wieku emerytalnego kobiet i mezczyzn - obecna rozbieznosc jest bezcelowa oraz szkodliwa dla kobiet (mniej skladek, dluzej na emeryturze)
4. Wymagany do przejscia na emeryture okres zawodowy powinien byc wydluzany np. o jeden rok co dzisiec lat (dlugosc i jakosc zycia sie wydluza, co powinno znalezc odzwierciedlenie w proporcji pomiedzy okresem aktywnosci zawodowej a srednim okresem na emeryturze).
5. Zweryfikowac i zaostrzyc kryteria przyznawania ren