Miasta chętnie emigrują za pracą. Wieś zostaje

Miasta emigrują. Wieś zostaje
Miasta emigrują. Wieś zostajeDziennik Gazeta Prawna
28 lipca 2014

Przed wstąpieniem do Unii Europejskiej za chlebem wyruszali głównie mieszkańcy wsi. Po otwarciu granic trend się odwrócił. Za granicę wyjeżdża najwięcej mieszkańców Tarnowa, Zabrza i Białegostoku.

Co najmniej rok przebywa za granicą 1,6 mln Polaków – wykazał spis powszechny z 2011 r. Wśród nich ponad milion to mieszkańcy miast. Ze wsi wyjechało prawie dwa razy mniej osób (ponad pół miliona). – Jest odwrotnie niż przed 2004 r., czyli przed wstąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej – komentuje dr Paweł Kaczmarczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Wyjazdy za granicę się zdemokratyzowały.

Pozostało 86% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png