Specjaliści od biznesu, specjaliści od planowania wielkich kampanii od organizacji zbiórki środków, ale nie takich charytatywnych, ale zbiórki środków na uruchomienie wielki międzynarodowych biznesów, korporacji z budżetami takimi, że nawet nie chcemy ich sobie wyobrażać, często mówią, że nie jest ważny biznesplan, nie jest ważne to w jaki sposób będziemy przedstawiać analizy i opowiadać o prognozach zysku, tak naprawdę, wielokrotnie, sprzedajemy marzenia.

Sprzedać marzenia

O tym jest serial, który możemy obejrzeć na Disney+ The Dropout. W główną rolę wcieliła się tutaj Amanda Seyfried. Amanda gra Elizabeth Holmes, studentkę medycyny, która po pewnym czasie rzuca studia bo ma pewną ideę. Ma pomysł, żeby zrewolucjonizować system pobierania krwi od ludzi, żeby pobierać próbki w taki sposób, by przeprowadzanie badań, analiz i wykrywanie różnego rodzaju wirusów, czy też bakterii, czy też po prostu stanu chemicznego naszej krwi odbywało się prościej, szybciej i było dostępne dla ludzkości. Jest w tym poczucie misji, jest w tym poczucie, że ja chcę zbawić świat, ale jeśli mówimy o masowym dostępie do medycyny to kryje się za tym też wielki biznes.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!