Tematu, którym żyjemy od 11 miesięcy, nie zabraknie, chcemy jednak, by nie stał się on dominującym motywem – choć wpływa na otoczenie i główne wyzwania, jakie stoją przed gminami. Samorządy bowiem – niezależnie od sytuacji, jaką pandemia wykreowała – muszą się w niej odnaleźć i działać dalej dla dobra mieszkańców. Nie wszystkie zmiany widać na razie gołym okiem, jednak gminy różnej wielkości już teraz mierzą się z problemem finansowania coraz większej liczby coraz trudniejszych zadań w niesprzyjających planowaniu okolicznościach.
W tym roku, wraz z zaproszonymi ekspertami będziemy rozmawiać o przyszłości polskiej ochrony zdrowia oraz o szansach na poprawę sytuacji szpitali, skuteczniejszym zarządzaniu nimi oraz sposobach pomocy zadłużonym jednostkom. Przyjrzymy się także nurtującemu wszystkich zagadnieniu migracji i zmian demograficznych w rzeczywistości popandemicznej. Tu pojawia się konieczność zdefiniowania na nowo polityki społecznej samorządów. Dużą część kongresu poświęcimy finansowaniu. Jak skutecznie zarządzać w sferze publicznej na poziomie lokalnym? Jak zdobyć środki, zrealizować cele i nie zbankrutować? Co czeka nas w gospodarce w najbliższych 12 miesiącach? Jak przyciągnąć inwestorów? Jaka jest przyszłość transportu publicznego? Na te i inne pytania odpowiemy pierwszego dnia kongresu.
W drugim dniu przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, działania komunikacyjne samorządów w trudnym, pandemicznym roku oraz zastanowimy się, co rewolucja we współczesnym marketingu oznacza dla sektora publicznego.