Tegoroczne hasło Kongresu – „Edukacja ekonomiczna na drodze do bezpieczeństwa ekonomicznego Polski i Europy” – podkreśla kluczową rolę edukacji ekonomicznej w kształtowaniu świadomego społeczeństwa i stabilnej gospodarki. Program wydarzenia obejmuje debaty, inspirujące fireside chaty z liderami opinii oraz prezentacje najnowszych trendów w obszarze edukacji finansowej i promowania przedsiębiorczości. Będzie to także pierwsza edycja od zakończenia Roku Edukacji Ekonomicznej oraz powołania Krajowego Centrum Edukacji Ekonomicznej.

Wśród kluczowych tematów znajdą się m.in.:

✔️ Wyzwania związane z rozwojem cyfrowej gospodarki

✔️ Nowoczesne technologie w finansach i cyberbezpieczeństwo

✔️ Przeciwdziałanie wpływom populizmów gospodarczych

✔️ Odpowiedzialność przy zaciąganiu zobowiązań finansowych

✔️ Finanse w związkach i zarządzanie budżetem domowym

✔️ Przedsiębiorczość Polaków, w tym najmłodszych pokoleń

✔️ Podejście Polaków do oszczędzania i inwestowania pieniędzy

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej – pierwszy dzień odbędzie się online, natomiast drugiego dnia uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału stacjonarnie w Warszawie lub online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja trwa do 10 kwietnia na stronie:

https://kee.pl/rejestracja/

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Polska prezydencja w Radzie UE, Rada Edukacji Finansowej oraz Konferencja Rektorów Uczelni Ekonomicznych.

Dziennik Gazeta Prawna jest patronem medialnym wydarzenia.

O Kongresie Edukacji Ekonomicznej

Kongres Edukacji Ekonomicznej (w latach 2017-2024 Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości) to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone szeroko pojętej edukacji ekonomicznej. Jest platformą idei, diagnozy, dialogu i inspiracji dla międzyśrodowiskowej wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy i wytyczania kierunków działań na rzecz wzrostu kompetencji finansowych Polek i Polaków oraz kształtowania postaw przedsiębiorczych jako jednych z długoterminowych warunków rozwoju gospodarczego naszego kraju.