Green Festival Warszawa

Daty: każda środa lipca, g. 20.00

Miejsce: Kinoteka, pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki

Reklama

Bilety: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach Kinoteki na hasło „Green Festival Warszawa” w dniu seansu (w godzinach otwarcia kas kina)

Cykl wydarzeń w ramach przeglądu filmowego rozpocznie plenerowy pokaz filmu „Jestem Greta”, opowiadającego o szwedzkiej aktywistce Grecie Thunberg, która zmobilizowała młodzież na całym świecie do podjęcia masowych strajków zwracających uwagę na problem zmiany klimatu. Pokaz otwarcia już 28 czerwca o g. 21.30 na pl. Defilad.

Reklama

Lipcowe środy z klimatem

Kolejne pokazy odbywać się będą w każdą środę lipca od g. 20.00 w salach kinowych Kinoteki (pl. Defilad 1). Będzie można zobaczyć m.in. tak ważne światowe dokumenty o tematyce klimatycznej i zrównoważonego rozwoju, jak: „Nadzieja umiera ostatnia”, „Ukryta prawda o Coca Coli”, „Fabryka tanich ubrań” czy „Antropocen: epoka człowieka”.

Projekcji filmu „Nadzieja umiera ostatnia” Jonathan L. Ramsey towarzyszyć będzie debata nt. aktywizmu młodzieżowego z udziałem m.in. bohaterów filmu, działaczy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Organizatorzy zapraszają do dyskusji o tym, jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii?

Z kolei pokaz filmu „Fabryka tanich ubrań” poprzedzi dyskusja ekspercka branży modowej i spotkanie Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody – powołanej przez UN Global Compact Network Poland koalicji na rzecz wypracowania założeń zrównoważonej transformacji w branży fashion.

Także pokazowi filmu „Antropocen: epoka człowieka” – będącego surrealistyczną medytacją na temat masowych, głębokich i trwałych zmian w krajobrazie naszej planety dokonywanych

UN Global Compact Network Poland ul. Emilii Plater 25/64, 00-688 Warszawa, Polska tel. +48 22 646 52 58, ungc@ungc.org.pl, www.ungc.org.pl
przez człowieka – towarzyszyć będzie rozmowa na ten temat. Organizatorzy zapraszają do wspólnej rozmowy, czy i jak jesteśmy w stanie naprawić nasze błędy i ile czasu nam na to zostało.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy ponownie zapraszają na pokaz plenerowy na pl. Defilad na pokaz filmu „Rzeczpospolita Wegańska” i spotkanie z reżyserem. Zamknięcie festiwalu odbędzie się 2 sierpnia o g. 21.30.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku UN Global Compact Network Poland: https://fb.me/e/1BpGevv9I

Green Festival Warszawa jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi filmów ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival, którego tegoroczna, piąta, edycja odbędzie się w dniach 14–21 sierpnia 2022 w Krakowie. Widzowie przez 8 festiwalowych dni będą mogli zobaczyć najlepsze polskie i światowe produkcje mówiące o problemach środowiskowych.

Festiwal jest organizowany przez Fundację Green Festival, UN Global Compact Network Poland, sponsorem tytularnym jest Bank BNP Paribas, partnerem instytucjonalnym Miasto Kraków, Polski Instytut Sztuk Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami festiwalu są: IKEA i Grupa Canpack. Partnerzy festiwalu: Radisson, Patagonia, Open Eyes Economy Summit oraz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Patroni medialni to stacje radiowe Grupy RMF, Onet, Dziennik Gazeta Prawna i telewizja Arte. Więcej na temat festiwalu znajdziecie Państwo na www.greenfestival.pl.