„W ramach kontraktu cztery pojazdy trafiły do elektrowni w Mochovcach, a pozostałe do Jaslovskich Bohunic. Wszystkie zbudowane zostały na podwoziu Scanii i wyposażone w nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Będą tam chroniły personel siłowni, ich budynki oraz obiekty specjalistyczne” – poinformował przedstawiciel służb prasowych firmy Grzegorz Styczyński.

Umowa ze słowacką firmą Petroservis na dostawę samochodów dla siłowni jądrowych to niejedyny kontrakt z południowymi sąsiadami. W ub.r. firma WISS zakończyła dostawę 550 samochodów specjalnych dla tamtejszej straży pożarnej. Było to największe jednorazowe zamówienie w historii bielskiej firmy.

WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Estonii, Bułgarii, Maroka, Rumunii, Niemiec i na Słowację. Firma WISS (Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych) powstała w 1988 r. Jest największym polskim producentem samochodów specjalnych. Dostarczyła pojazdy służb ratowniczych m.in. do Danii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech i Niemiec. W sumie przedsiębiorstwo zawarło kontrakty na ok. 130 mln euro. Zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. (PAP)