Ćwiczenia odbyły się na poligonie w rejonie miasta Ługa, znajdującego się niedaleko granicy z Estonią. Według służb prasowych Zachodniego Okręgu Wojskowego ćwiczenia odbyły się w ramach sprawdzianu podsumowującego rok szkoleniowy 2016.

W trakcie sprawdzianu dowództwo okręgu oceniło "praktyczne nawyki obsługi bojowej operacyjno-taktycznych zestawów rakietowych (Iskander-M) w przygotowaniu ich do oddania ognia" - podały służby prasowe. Żołnierze wojsk rakietowych odbyli wielokilometrowe marsze w rejon ćwiczeń i wykonali zadania związane z rozmieszczaniem systemów rakietowych, zmianą pozycji startowych oraz przenoszeniem rakiet ze środków transportu. W ćwiczeniach wzięło udział około stu żołnierzy.

Iskander-M to system rakiet taktycznych, których zasięg wynosi 500-700 km. Na początku października media estońskie podały wiadomość o przeniesieniu tego typu rakiet do obwodu kaliningradzkiego. Rosyjski resort obrony oświadczył wówczas, że rozmieszczenie Iskanderów w obwodzie kaliningradzkim to część rutynowych manewrów. (PAP)