SLD domaga się dymisji Zalewskiej: Reforma edukacji to eksperyment na dzieciach

17.09.2016, 15:21; Aktualizacja: 17.09.2016, 15:40
Anna Zalewska

Trela bezpośrednio do prezesa PiS zwrócił się o zdymisjonowanie minister Zalewskiej, tak jak "jednym gestem i słowem odwołał on ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza"źródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Zdaniem wiceprzewodniczącego SLD, Tomasza Treli reforma edukacji, której szczegóły w piątek przedstawiła minister Anna Zalewska, to "eksperyment na dzieciach oraz rodzicach i nauczycielach". Sojusz domaga się dymisji szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • terete(2016-09-17 16:08) Zgłoś naruszenie 163

    Kogo obchodzi SLD lol

    Odpowiedz
  • Własnych korzeni ...(2016-09-17 15:53) Zgłoś naruszenie 123

    .... SLD się wyrzeka ? Wypisz , wymaluj, identyczny system ja za PRL-u.

    Odpowiedz
  • Babka(2016-09-17 16:44) Zgłoś naruszenie 92

    Kiedy wprowadzano poprzednią reformę w szkolnictwie, która była totalnym nieprzygotowanym gniotem , jakoś wtedy nie protestowali.Eksperymenty na dzieciach ,uczniach, robiono wcześniej ,co rusz zmieniając pomysły, z głupszych na jeszcze głupsze.System nauczania który panował wcześniej ,sprawdził się i był dobry i co z tego że wprowadzony za komuny?? Czy wszystko co wprowadzono za komuny było złe???Czy wszystko na wzór krajów zachodnich to musi być najlepsze?? Nie sądzę, wystarczy porównać poziom wiedzy u nich a u nas, choć ostatnie lata ,próbowano na siłę zrobić z naszych dzieci takich samych imbecyli jak w większości krajów zachodnich,chociażby przez program nauczania. Kto odpowiada za programy nauczania w naszym kraju???? Kto pisze ten pseudonaukowy bełkot, który nazywa się programem nauczania że, później biedni rodzice ,dzieci w szkołach podstawowych, nie są w stanie im pomóc, bo nikt nie rozumie o co chodzi, ciężko czasem zrozumieć polecenia o co chodzi w zadaniach, nie mówiąc już o programach gimnazjum,to, to już jest mistrzostwo świata w ogłupianiu i młodzieży i rodziców.Wiem co mówię pomagałam trójce moich dzieci, wtedy była szkoła podstawowa bez gimnazjum,pokończyły studia,później pomagałam dwójce moich wnuków ,przez podstawówkę i gimnazjum po szkołę średnią. Dzięki Bogu najmłodszy wnuk teraz zaczyna studia ale dla mnie ,mającej porównanie ,jest jasne że ,dzieci które nie mają pomocy rodziców , nie dają rady przyswoić takiej ilości materiału.Ponadto jest tego tak dużo i wiedza tak rozległa na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum że, nieraz zastanawiałam się ,po co im jeszcze szkoła średnia. Niestety dziś już się dzieci nie uczy, dziś przerabia się materiał.I tym także powinna się zainteresować Pani minister, bo to że, ktoś ma tytuł naukowy i układa program nauczania ,wcale nie znaczy że ten program jest dobry. Wiedzą o tym doskonale rodzice ,którzy maja dzieci w szkole podstawowej czy gimnazjum.

    Odpowiedz
  • Lubuszanin(2016-09-17 16:29) Zgłoś naruszenie 72

    SLD,to z wami do szkoły i to dobrej szkoły,bo to robiliście/co ja piszę właśnie nić nie robili/przed ostatnimi wyborami to po prostu durnota i lenistwo.Do Was nic nie dociera,a szczególnie w Lubuskim.

    Odpowiedz
  • Pomyśl (2016-09-17 17:19) Zgłoś naruszenie 61

    Ale mają problem bo jak robili zamieszanie w edukacji z kumplami z PO i PSL to nie był eksperyment na dzieciach tylko na rodzicach i dzieciach .A to nie to samo .SLD wypowiada się na jaki temat chyba KODu. A czy za czasów PZPR co było czy pamięcie. A macie tak wielkie poparcie społeczne że to .00.1% A to sukces.

    Odpowiedz
  • gość(2016-09-17 17:45) Zgłoś naruszenie 51

    Powrót do normalności. Tak trzymać.

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-09-17 20:30) Zgłoś naruszenie 50

    System wprowadzony za komuny to najlepszy system edukacyjny w Polsce jaki do tej pory był na przestrzeni wieków i trzeba do niego powrócić. Co jak co ale komuna dbała o edukację kadr

    Odpowiedz
  • nexton(2016-09-17 16:34) Zgłoś naruszenie 311

    Ta pseudoreforma Kaczyńskiego-Zalewskiej to tylko chaotyczna próba odwrócenia nowoczesnej i efektywnej struktury edukacyjnej do postaci systemu PRL-owskiego. Bezsensowna ucieczka od objęcia kształceniem pięcio i sześciolatków (w sposób właściwy ich wiekowi), niszczenie gimnazjum jako specjalistycznej formy edukacji i wychowania dzieci w trudnym dla nich okresie dojrzewania, przywracanie form organizacyjnych szkolnictwa właściwych systemowi komunistycznemu - to wszystko w imię niechęci (czy raczej nienawiści!) do osiągnięć poprzednich rządów udanego dwudziestopięciolecia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz