statystyki

Wybory w USA: Clinton, Trump i ta ważna reszta

autor: Bartłomiej Niedziński09.08.2016, 07:57; Aktualizacja: 09.08.2016, 08:49
Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę.

Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę.źródło: Newspix
autor zdjęcia: JLJZOJ

Poparcie dla kandydatów z mniejszych partii będzie w tegorocznych wyborach najwyższe od 24 lat i może przesądzić o tym, kto wygra wyścig do Białego Domu. Rośnie liczba Amerykanów, którzy nie chcą oddać swojego głosu ani na Hillary Clinton, ani na Donalda Trumpa. Tegoroczne wybory prezydenckie będą jednymi z rekordowych, jeśli chodzi o poparcie dla kandydatów z mniejszych partii.

Wprawdzie nie mają oni szans na zwycięstwo ani nawet na wygraną w chociażby jednym stanie, ale uzyskany przez nich wynik może zdecydować o tym, kto wprowadzi się do Białego Domu.

Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę. W wyścigu startują też Gary Johnson z Partii Libertariańskiej oraz Jill Stein z Partii Zielonych, a ponadto kilkanaście innych osób, które w przeciwieństwie do tej dwójki są zarejestrowane na listach tylko w niektórych stanach i nawet teoretycznie nie mogą zdobyć 270 głosów elektorskich potrzebnych do zwycięstwa.

Kandydaci partii innych niż Demokratyczna i Republikańska startują w każdych amerykańskich wyborach, ale dawno nie byli w aż tak dużym stopniu jak obecnie postrzegani jako alternatywa dla dwóch dominujących ugrupowań.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie