statystyki

Wybory w USA: Clinton, Trump i ta ważna reszta

autor: Bartłomiej Niedziński09.08.2016, 07:57; Aktualizacja: 09.08.2016, 08:49
Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę.

Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę.źródło: Newspix
autor zdjęcia: JLJZOJ

Poparcie dla kandydatów z mniejszych partii będzie w tegorocznych wyborach najwyższe od 24 lat i może przesądzić o tym, kto wygra wyścig do Białego Domu. Rośnie liczba Amerykanów, którzy nie chcą oddać swojego głosu ani na Hillary Clinton, ani na Donalda Trumpa. Tegoroczne wybory prezydenckie będą jednymi z rekordowych, jeśli chodzi o poparcie dla kandydatów z mniejszych partii.

Wprawdzie nie mają oni szans na zwycięstwo ani nawet na wygraną w chociażby jednym stanie, ale uzyskany przez nich wynik może zdecydować o tym, kto wprowadzi się do Białego Domu.

Mimo że uwaga niemal całego świata skupia się na Clinton i Trumpie, nie są oni jednymi, którzy walczą o prezydenturę. W wyścigu startują też Gary Johnson z Partii Libertariańskiej oraz Jill Stein z Partii Zielonych, a ponadto kilkanaście innych osób, które w przeciwieństwie do tej dwójki są zarejestrowane na listach tylko w niektórych stanach i nawet teoretycznie nie mogą zdobyć 270 głosów elektorskich potrzebnych do zwycięstwa.

Kandydaci partii innych niż Demokratyczna i Republikańska startują w każdych amerykańskich wyborach, ale dawno nie byli w aż tak dużym stopniu jak obecnie postrzegani jako alternatywa dla dwóch dominujących ugrupowań.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie