statystyki

Zimoch: Dzwonili politycy. Nie dam się im zagarnąć

autor: Magdalena Rigamonti10.06.2016, 07:21; Aktualizacja: 10.06.2016, 07:55
"Dzwonili politycy. Nie dam się im zagarnąć"

"Dzwonili politycy. Nie dam się im zagarnąć"źródło: GazetaPrawna.pl

Rzadko w ciągu kilku tygodni dwukrotnie przepytujemy tego samego rozmówcę. Uznaliśmy jednak, że tak trzeba. Tomasz Zimoch stracił pracę po tym, jak powiedział w DGP, co myśli o zmianach w Polskim Radiu i wokół Trybunału Konstytucyjnego. Nasi czytelnicy powinni wiedzieć, co się wydarzyło potem

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Pani Magdo, dobrze, że się spotykamy drugi raz, bo przede wszystkim chciałem przeprosić za poprzedni wywiad.

Za co? Wycofuje się pan z tego, co pan powiedział?

Nie, naprawiam pani błąd. Mistrzostwa Europy zaczynają się w Paryżu, a nie w Marsylii, jak pani napisała. A co do wycofywania, to w ostatnim czasie sugerowano mi, abym napisał sprostowania. Powtarzam, jednak konsekwentnie, że za każde słowo w tym wywiadzie biorę odpowiedzialność. No, oczywiście oprócz Marsylii.

Śmieje się pan.

Ale nie jest mi do śmiechu.

Polskie Radio będzie żądać od pana odszkodowania. Władze PR twierdzą, że chciał pan doprowadzić do rozstania z Polskim Radiem, bo miał lepszą propozycję.

I to są dopiero bzdury. W dodatku krzywdzące. Kłamliwe i obrażające mnie. Kto mnie zna, wie, że jestem idealistą, choć ostatnio trochę mnie wyleczono z tego idealizmu. A ten, kto mówi o jakichś kontraktach, niech wskaże, gdzie miałem ten lepszy kontrakt załatwiony od razu.

Z TVN24.

Nie mam żadnego kontraktu. Kiedy rozmawialiśmy poprzednim razem, w ogóle nie brałem pod uwagę odejścia z Polskiego Radia. Nie prowadziłem z nikim żadnych rozmów, niczego nie negocjowałem. Przecież byłem tuż przed dwoma najważniejszymi wyjazdami, przed Euro i igrzyskami. Przecież pani wie, co to dla mnie znaczy. To jest moje życie. Sens. Zabrano mi to. Propozycje pojawiły się w ostatnich dniach. Współpraca z TVN24 to też efekt rozmów w tym tygodniu.

No dobrze, pan miał być już dziś w Paryżu.

Mam jeszcze bilet, na czwartek, 9 czerwca. Miałem być dziś w Paryżu, a jutro komentować mecz otwarcia: Francja – Rumunia.

Niech pan spróbuje.

Dziesiąty dzień czerwca, Paryż, stolica Francji, ciepły, piękny wieczór. Taki sam jak cztery lata temu w Polsce... Nie, nie mogę, rozkleję się. Ja sobie nigdy nic nie piszę, idę na żywioł. Jestem w takich emocjach, że nie pamiętam. Naprawdę nie pamiętam. Najpierw przypatruję się rozgrzewce, szukam kapitanów, oglądam zawodników, patrzę, jak wyglądają, jak się ruszają, jakie gesty wykonują, jakie mają fryzury, jakie buty, sprawdzam, czy budzą sympatię. Wszystko to muszę słuchaczom opowiedzieć. Sprawozdawca radiowy jest przecież jednym z widzów. I ten moment, kiedy węgierski sędzia da znak i zacznie się gra, to jest nie do opisania, nie do opowiedzenia. To jest, pani Magdo, tak wspaniałe, tak piękne, tak... No, nie będzie mnie tam. Żałuję też z tego powodu, że nie będę miał pamiątki z Euro. Pokażę coś pani. O, tam leży. To jak relikwia.

[Tomasz Zimoch wyciąga z czerwonej papierowej torebki znoszony, stary but piłkarski. Czarny, skórzany, z namalowanymi farbą albo jakąś pastą biało-czerwonymi paskami]

To pana?


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Sam się upolitycznił(2016-06-10 08:07) Zgłoś naruszenie 1915

  Tłumaczą z zasady się winni. TVN-24, telewizja (TVN) powstała na agenturze swojego właściciela, co udowodniono niedawno w prasie. Gratuluję pracy w TVN p. Zimochowi , jest jak na jego zapatrywania polityczne zapewne odpowiednia. Polskie Radio jak sama nazwa mówi będzie polskie.

  Odpowiedz
 • ad ... @ Sam sie upolitycznił (2016-06-10 10:26) Zgłoś naruszenie 610

  Kiepski z Waśći ... Janczar Kaczyńskiego i wyznawca NEOFITY partyjnego Czabańskiego ... skoro nie powtarza, że to będzie "MEDIUM NARODOWE" ... w postaci "RADIA też NARODOWEGO"

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • klon(2016-06-10 20:07) Zgłoś naruszenie 66

  Następna uciemiężona czerwona menda.

  Odpowiedz
 • Zdegustowany słuchacz(2016-06-10 13:29) Zgłoś naruszenie 411

  Tam Tomasz Zimoch ..., tez mi - w PR są nowi, jak w Sygnałach Dnia redaktorzy polityczni typu P. Gociek. . Idiotyczne odzywki jak z popularnych stacji komercyjnych i nawet propagandę podaję w nieobrobionej formie, na surowo. Dobra zmiana !!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2016-06-10 19:34) Zgłoś naruszenie 26

  Na załączonej fotografii Nasz Bohater demonstruje, jak teraz będzie ujeżdżał rubikonia, jednocześnie prezentując oryginalny komplecik predestynujący Go do tytułu arbitra elegancji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie