statystyki

Pobicia, znęcanie, polewanie wrzątkiem. MEN chce zamknąć niepubliczne ośrodki wychowawcze dla młodzieży

autor: Anna Wittenberg31.03.2016, 08:00; Aktualizacja: 31.03.2016, 09:38
Przemoc domowa

Młodzieżowe ośrodki wychowawcze to instytucje, które mają przywracać społeczeństwu dzieci z patologicznych środowisk.źródło: ShutterStock

Po skandalu w Rejowcu MEN rozważa zamknięcie niepublicznych ośrodków wychowawczych dla młodzieży.

Pobicia, znęcanie się, polewanie wrzątkiem – m.in. do takich zdarzeń miało dochodzić w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu (woj. lubelskie). Prokuratura postawiła zarzuty dwóm jego wychowankom – 16- i 17-latkowi. Ten drugi ma odpowiadać przed sądem jak dorosły. W rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, który opisał sprawę, prokurator twierdził, że podobne zachowania mogły być w placówce normą już od wielu miesięcy (MOW istnieje od połowy 2013 r.). Minister edukacji narodowej jeszcze przed świętami nakazała zamknięcie ośrodka i przeniesienie wszystkich jego 108 wychowanków do innych placówek.

MEN rozważa także zamykanie pozostałych niepublicznych ośrodków. – Zastanawiamy się, czy państwo nie powinno przejąć odpowiedzialności za pozostające w nich dzieci – przyznaje minister Anna Zalewska.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Maximus(2016-03-31 10:51) Zgłoś naruszenie 32

    Zamknąć i to szybko, bo oni robią na dzieciach tylko interesy biznesowe.

    Odpowiedz
  • Tomasz(2016-04-19 19:38) Zgłoś naruszenie 01

    Oczywiście "Maximus" wie najlepiej, tylko dlaczego właśnie w niepublicznych są jedne z najlepszych warunków pobytu dla młodzieży..? A publiczne są takie dobre.... bo nikt ich się nie czepia chyba, że już jest totalne dno tak jak w Łodzi. Warto byłoby zrobić prawdziwe porównanie a nie oceniać po doniesieniach medialnych rozdmuchanych tak jak w tym Rejowcu. Zerknijcie na ich stronę internetową chyba każdy chciałby mieć takie warunki w swoim ośrodku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie