Biały Dom wzywa Koreę Północną do ułaskawienia skazanego studenta z USA

16.03.2016, 21:48; Aktualizacja: 16.03.2016, 21:49
Otto Warmbier skazany przez Sąd Najwyższy w Korei Płn. za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową.

Otto Warmbier skazany przez Sąd Najwyższy w Korei Płn. za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową.źródło: PAP
autor zdjęcia: KCNA

Biały Dom wezwał w środę władze w Pjongjangu do ułaskawienia amerykańskiego studenta Otto Warmbiera, który został w Korei Północnej skazany przez Sąd Najwyższy na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu i działalność wywrotową.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (2)

  • Zbynek(2016-03-16 23:26) Zgłoś naruszenie 13

    W północnej Korei można dostać 5 lat łagru za położenie gazety portretem Wodza ku dołowi, bo to znaczy, że się mu źle życzy, żeby umarł, co jest w gruncie rzeczy działalnością antypaństwową, a o włos od planowania zamachu. Ludzie z rodzinami lądowali w łagrach, bo nie płakali w czasie żałobnego wiecu po Kim Dzong Ilu (ojcu K.Dz.Una). Tak wygląda najsprawiedliwszy z ustrojów, ku któremu Polska zmierza szybkimi krokami. Niech żyje Dobra Zmiana !! Niech żyje nasz Drogi Przywódca - Prezes-i-Naczelnik !! Niech żyje i rozkwita IV Rzeczpospolita !!

    Odpowiedz
  • Kawecki_R(2016-03-16 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w Korei Północnej nie ma przypadków śmiertelnego postrzelenia w czasie próby ucieczki? W znaczący sposób ograniczyłoby to liczbę amerykańskich turystów, których sam rząd USA prosi o niewyjeżdżanie do tego kraju.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie