Trybunał Konstytucyjny ma pochodzenie komunistyczne? Biuro TK odpiera zarzuty

23.12.2015, 20:54; Aktualizacja: 23.12.2015, 21:00
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: Materiały Prasowe

Biuro Trybunału Konstytucyjnego wydało komunikat, w którym odpiera szereg zarzutów, które były pod adresem Trybunału formułowane w domenie publicznej. Odnosi się m.in. do zarzutów o "komunistycznym pochodzeniu" Trybunału Konstytucyjnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • emeryt46(2015-12-26 19:43) Zgłoś naruszenie 170

    GDYBY NIE FAKT ŻE CÓRKA RZEPLIŃSKIEGO MA WSPÓLNY BLOG W INTERNECIE Z CÓRKĄ KOMOROWSKIEGO . GDYBY NIE FAKT ŻE MAFIA PLATFORMY Z KOLABORANTEM PSL PRZY UCHWALANIU NOWELIZACJI O TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM , UCHWALIŁA RÓWNIEŻ ZNACZĄCE PODWYŻKI DLA SĘDZIÓW TRYBUNAŁU . ZATWIERDZONO 9-CIO LETNIE PRAWO DO BYCIA SĘDZIOM TRYBUNAŁU . PRZYZNANO 6-CIO MIESIĘCZNE , ZAMIAST 3-MIESIĘCZNE ODPRAWY , DODATKI MIESZKANIOWE . PRZEWODNICZĄCEMU POWIĘKSZONO PRAWO DO DECYZJI PERSONALNYCH DOTYCZĄCYCH SĘDZIÓW TRYBUNAŁU ( ORGANIZACJI PRACY ) . PRZEDE WSZYSTKIM PRZYZNANO TRYBUNAŁOWI PRAWA KTÓRE UCZYNIŁY Z TRYBUNAŁU " PAŃSTWO W PAŃSTWIE " . PRZYZNANO PRAWO DO DECYDOWANIA O WSZYSTKIM WŁĄCZNIE O DALSZEJ NIEMOŻLIWOŚCI SPRAWOWANIA SWOJEGO URZĘDU PRZEZ PREZYDENTA !!! DECYZJE TRYBUNAŁU MIAŁY BYĆ OSTATECZNE !!! TRYBUNAŁ PRZED NIKIM NIE MIAŁ BYĆ ODPOWIEDZIALNY !!! GDYBY NIE TE FAKTY I FAKT ŻE W TYM " PAŃSTWIE W PAŃSTWIE " MIAŁO BYĆ 14-TU NA 15-TU SĘDZIÓW Z NADANIA MAFII PLATFORMY I JEJ KOLABORANTA PSL !!! MOŻNA BY BYŁO WIERZYĆ ŻE TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY - NIE JEST PROSTYTUTKĄ DOBRZE WYNAGRADZANĄ ZA SWOJE USŁUGI !!!

    Odpowiedz
  • Rychard Król Anglii(2015-12-26 11:44) Zgłoś naruszenie 21

    mój szwagier w wieku 63 lat wylądował na wyspach ,dalej ma poglądy lewicowe ,nie znosi obecnej WŁADZY popiera KOD W Polsce nie ma mieszkania ,posiada duże długi ,jego syn uchyla się od alimentów i też tam pracuje Za wszystko obwiniają prawdziwą SOLIDARNOŚĆ ,zachwycony jest służbą zdrowia i opieka GB Kupił samochód z kierownicą po prawej stronie ,zarabia niecałe 1000 funtów ,ostatnio podniósł coś ciężkiego i wybiera się do lekarza w POlsce bo ma silne bóle na wysokości pęcherza

    Odpowiedz
  • kuba 1(2015-12-25 11:15) Zgłoś naruszenie 50

    cala sprawa opiera sie o kase jaka zarabjaja sedziowie trybunalu areszte maja w dup.e

    Odpowiedz
  • Mark(2015-12-25 01:25) Zgłoś naruszenie 30

    Profesor na uczelni zarabia średnio 7-8 tys. złotych Sędzia Trybunału RP co najmniej 23 tys. i 70% z tego emerytury. Tego nigdy nie osiągnie profesor belwederski na uczelni bo z 7-8 tys. ok 70% . To góra, gdy ma zlecenia, prace badawcze. A prestiż sędziego Trybunału, a zwłaszcza Prezesa, np. mgr J.Stępnia - był znaczny, chociaż stopniał ostatnio, jak wielu innych po ich żałosnych wystąpieniach. Pokazują się jako igno- ranci, jako ludzie uwikłani w koterie polityczno-towarzyskie, którym daleko do obiektywności osądu spraw, wypowiadają się w mediach przed rozstrzyganą , nawet przez siebie sprawą. To żałosne zjawisko Prezesie Rzepliński.Generują opinie celem straszenia obywateli jeżeli sa krytyczni wobec TK. teraz Rzecznik Praw Obywatelskich, lewak z UW Bodnar wnosi do TK wniosek, aby to TK / to kuriosum/ osądził ustawę o TK !!!. Czyli wyrokowanie w swojej sprawie jak sąd ostateczny !!!. Dlatego czas tych towarzyszy niedawnych partii, głównie PZPR przepędzić na cztery wiatry. Nikt praktycznie za komuny nie mógł bez rekomendacji partyjnej PZPR zostać sędzią, adwokatem, prokuratorem. Tylko nielicznym to się udawało. Oczywiście winna jest Solidarność z prof. Strzemboszem na czele. Sądzili ,że to środowisko oczyści się. naiwniacy ! Taką chołotę partyjną należało jak w DDR z pomocą Komisji Gaucka / dzisiaj Prezydenta Niemiec/ pogonić nawet do PGR na spotkania z grupami Lepera. Tak po leninowsku - do kołchozów ! Tak uczyniono w DDR. Na uczelniach nikt z kadr nauczających tam nie został. często rozwiązywano Wydziały i całe uczelnie w Berlinie, Dreźnie. A u nas? Towarzysze partyjni jedynie ukryli swoje CV, wówczas Kwestionariusze osobowe zlikwidowano odgórnie i mogli tworzyć nowe, bez pisania o przynależności do PZPR, SB,KBW i innych służb. Tych ludzi jest jeszcze nie mało i to wprawdzie ich ostatnie lata w sądach , uczelniach, prokuraturach, ale/ ... /mają swoje dzieci, wnuki i to teraz oni rządzą / różne Tuleje, itd./. Czasem są wśród nich ludzie na poziomie, ale... jednostki. Czas przywrócić lustracje w sądach, uczelniach !!!. Zatrzymał je Stępień, mgr Stępień - Prezes Trybunału. tak, ten, który tak ochoczo broni stary układ Trybunału, stare rozwiązania. Czas na bezpośredni wybór przez nas obywateli sędziów Trybunału jak Prezydenta RP, po pełnej analizie dokonań, życiorysu, etyki działań, dotychczasowego wyrokowania itd.

    Odpowiedz
  • Mathew(2015-12-24 22:25) Zgłoś naruszenie 23

    bezkrytyczny belkot dla frajerow, pozdrawiam szkoda mi was

    Odpowiedz
  • Dajcie już spokój ...(2015-12-24 14:31) Zgłoś naruszenie 25

    ...komuna padła ćwierć wieku temu ! Jak długo swoją nieudolność można zwalać na nieistniejącą komunę ? Czas mówić to wina Solidarności albo POPiS-u.

    Odpowiedz
  • Marcin(2015-12-24 14:11) Zgłoś naruszenie 41

    Historia zatacza koło. Trybunał Komunistyczny, mający podobno pochodzenie komunistyczne, zostanie zniszczony przez komunistycznego prokuratora. Komuna dopuszczał, PIS nie pozwoli działać TK?

    Odpowiedz
  • Ted(2015-12-24 10:22) Zgłoś naruszenie 24

    A Kłamczyński i jego dwór nie urodzili się czasem w czasach komunistycznych ?

    Odpowiedz
  • Leo(2015-12-24 10:08) Zgłoś naruszenie 111

    Istniejący Trybunał Konstytucyjny w większości wypadków tworzy swoją nową konstytucję. Niestety, tę swoją konstytucję, często zmienną w zależności od korzyści reprezentowanych koterii chce narzucić Polakom. Nie ma i nie będzie na to zgody. Grubą kreskę należy wygumkować.

    Odpowiedz
  • starszy(2015-12-24 09:46) Zgłoś naruszenie 81

    Rzeplinski był sekretarzem POP na Uniwersytecie. Dla młodszych dodaje ze POP to Podstawowa Organizacja Partyjna PZPR.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2015-12-24 02:01) Zgłoś naruszenie 82

    Zamiast wodolejstwa niech panowie sędziowie odpowiedzą na proste pytanie. Jak wyglądał proces "samooczyszczania" się ich środowiska po tak zwanej "zmianie ustroju". Może jestem niedoinformowany, ale skończyło się tylko na wykrętach i pustym gadaniu. Dostęp do zawodów prawniczych mają w gruncie rzeczy tylko ludzie spowinowaceni z prawnikami, to oznacza, z tymi którzy sądzili w komunie, to hermetyczne środowisko promujące tylko "swoich". Z faktami nie da się dyskutować, są dla tego środowiska miażdżące.

    Odpowiedz
  • sa(2015-12-23 22:32) Zgłoś naruszenie 62

    No dobrze się ustawili na lata przy POpartychPSL, + przywileje +pensyji po 22 tys, a ludowi po po 36zł/m-c do em.renty i harówka obowiązkowa na nich do 67 lat uzgodniona z TK, że zgodna z Konst. Apanaże , przywileje wyższe od ministrów i dwie sprawy w m-cu ( co Ci panowie robią jaka wydajność pracy), fuchy na boku,dorabianie jak im byłoby mało jeszcze,Jak ktoś 5 srok łapie za ogon to żadnej dobrze nie trzyma i chałturzy. Wielu w kraju jest wielkich specjalistów w swojej branży ,kilka razy mniej zarabiają, ale nie mają pchaczy partyjnych, taka jest prawda widziana przez lud. Widać się dobrze "zasłużyli rządowi", który aż taką im kasę przypisał, nie tłumaczył,że RP jest biedna i wszyscy z ludu mało zarabiają, nie jak na zachodzie. Utrata takich posad POpartychPSL , to dopiero "krzywda" i krzyk, rwetest, a jaka obłuda, widać na odległość!!!!

    Odpowiedz
  • Czy sedziowie...(2015-12-23 22:14) Zgłoś naruszenie 80

    Czy sedziowie Trybunalu Konstytucyjnego w Niemczech rownolegle pracuja na uczelniach? Jaka jest relacja pensji sedziego TK w Niemczech do wynagrodzenia Kanclerza Niemiec?

    Odpowiedz
  • Czy...(2015-12-23 22:09) Zgłoś naruszenie 60

    Czy sedziowie Trybunalu Sprawiedliwosci UE dorabiaja na uczelniach?

    Odpowiedz
  • Pytanie(2015-12-23 22:06) Zgłoś naruszenie 30

    Czy sedziowie w Trybunale Sprawiedliwosci UE, z siedziba w Luksemburgu, zarabiaja wiecej niz Prezydend KE Juncker, czy Prezydent RE Tusk? Moze ktos z panstwa na forum mi odpowie. Z gory dziekuje za odpowiedz.

    Odpowiedz
  • Profesor(2015-12-23 21:18) Zgłoś naruszenie 53

    TK to Komintern inwigilowany przez Putina

    Odpowiedz