Nie będzie zamykania kopalń. Górnicy zakończyli akcję protestacyjną

18.01.2015, 08:11; Aktualizacja: 18.01.2015, 08:44
rząd, górnicy

Jest porozumienie rządu z górnikamiźródło: PAP
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel

Jest porozumienie strony rządowej i górniczych związkowców dotyczące planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. Najważniejsze zapisy dotyczą tego, że nie będzie zamykania kopalń. Nierentowne zakłady zostaną podzielone. Cześć kopalń trafi do nowych inwestorów, część do Spółki Restrukturyzacji Kopalń a część do Nowej Kompanii Weglowej. Górnicy zakończyli akcję protestacyjną.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • StAAbrA(2015-01-18 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Stoczni też mieli nie zamykać .
    O 95.% polskiego przemysłu nie wspomnę .

    Odpowiedz
  • pinokio(2015-01-18 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    zamkna i to szybciej niz wam sie wydaje ,bardziej dba o banderowskich ludobojcow ,jedzie jutro na ukraine pieniadze rozdawac,

    Odpowiedz
  • @1:(2015-01-18 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    przecież wszystkim wiadomo że polskie stocznie wykupił zamożny inwestor z Kataru...

    Odpowiedz
  • Dziadek(2015-01-18 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    I znow tak jak stoczniowcow i innych !---z gornikow zrobili idiotow... Podpisali wspolnie jakis nic nie znaczacy papierek..A rzad obowiazuje do realizacji to co juz uchwalil sejm ,, udoskonali senat i podpisze prezydent ...

    Odpowiedz
  • zawiedzionyblog(2015-01-18 11:39) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu kilkadziesiąt milionów musi uginać się przed bandą warchołów?

    https://zawiedzionyblog.blogspot.com/b/post-preview?token=pJ1K_koBAAA.iRysqCK9kuN_V-rFsK1cdw.u3zsWYLTurPt3OwcpRzRgA&postId=219726625414588740&type=POST

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-01-18 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    A wystarczyło ćwoka od robót ziemnych ubezwłasnowolnić .
    No , ale jaka komuna , taki Bolek - jak to mówią i jak piszą .

    Odpowiedz
  • wjw(2015-01-18 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli pani premier jak to już bywało podniesie wydajność z jednego ha i przeniesie na drugi a my za te pozory reformy zapłacimy ...

    Odpowiedz
  • Przyszła kryska na Matyska ...(2015-01-18 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    " Stoczni tez mieli nie zamykać.
    O 95 % polskiego przemysłu nie wspomnę" ...

    A co robili wtedy GÓRNICY ... ?
    MIELI INNYCH GŁĘBOKO w DOOPIE !!!
    Teraz nadal chcą ... "doić' pozostałych
    i żyć nadal z przywilejami KOMUNY GÓRNICZEJ.

    Odpowiedz
  • EWA(2015-01-18 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ponieważ miało brakować pieniędzy na wypłaty, a teraz będą i na wypłaty i na "restrukturyzację", to ja pytam: skąd?
    Od rolników niepłacących podatków od dochodów, ani składki zdrowotnej i drobnych na KRUS?
    Ależ skąd?
    Od nas - podatników-niewolników bez przywilejów!!!
    Już mi brakuje wyrazów ze słownika słów niecenzuralnych pod adresem złodziei urzędujących w Warszawie!

    Odpowiedz
  • baca(2015-01-18 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ten model jaki stworzył rząd jest patologią ! Po prostu Patologia Obywatelska .

    -Niestety Platforma Obywatelska ,ten rząd jest jak rodzina dysfunkcyjna , która nie potrafi realizować podstawowych działań i niczego nie jest w stanie dostrzec wokół siebie .

    Odpowiedz