W ciągu najbliższych miesięcy Polskę czekają wybory prezydenckie i parlamentarne. Zdzisław Krasnodębski ocenił na antenie radiowej Jedynki, że PiS ma "świetnego kandydata" na prezydenta w osobie eurodeputowanego Andrzeja Dudy. Jest najlepszym polskim europarlamentarzystą, jest aktywnym koordynatorem w dwóch komisjach, jest młody, symbolizuje zmianę pokoleniową - powiedział Zdzisław Krasnodębski. W jego ocenie, Andrzej Duda to polityk "reprezentujący program Polski odważnej i ambitnej".

Gość radiowej Jedynki uważa, że w wyniku wyborów parlamentarnych powinna nastąpić zmiana władzy. Po to wymyślono demokrację, by ta zmiana następowała - powiedział Zdzisław Krasnodębski. Jak dodał, Platforma Obywatelska nie jest już tą samą partią, co w 2007 roku.

Straciła temperament, młodzieńczość, nawet Donald Tusk w Brukseli jest już innym politykiem - mówił europoseł PiS. Jego zdaniem, w kontekście wyborów samorządowych powinno się wprowadzić kadencyjność burmistrzów i prezydentów władz. Następuje petryfikacja władzy, struktur, sieci klientelistycznych, ludzie przyzwyczaili się do sytuacji, która jest po raz pierwszy od tych paru lat, że jest jeden ośrodek władzy, to widać w terenie - przekonywał Zdzisław Krasnodębski.