W drugiej turze wyłonieni zostaną między innymi prezydenci 11 miast wojewódzkich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Opola, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Na karcie do głosowania są tylko dwa nazwiska. Żeby głos był ważny, trzeba postawić znak "x" w kratce obok nazwiska kandydata, na którego chcemy zagłosować. W lokalu wyborczym otrzymamy tylko jedną kartę do głosowania.

Do godz. 21.00, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze, trwa cisza wyborcza, która ma zasięg terytorialny i obowiązuje w każdej gminie, w której w niedzielę odbędzie się głosowanie. W przypadku mediów, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj, zasady są takie same jak 16 listopada.

Do zamknięcia lokali wyborczych obowiązuje zakaz agitacji wyborczej, nie wolno rozklejać plakatów wyborczych, organizować wieców, ani konwencji, nie można także rozdawać ulotek. Zakazane jest publikowanie sondaży i zachęcanie do głosowania na konkretnego kandydata. Cisza obowiązuje także w internecie. Zgodnie z interpretacją Państwowej Komisji Wyborczej, nie ma konieczności usuwania treści opublikowanych do czasu rozpoczęcia ciszy wyborczej. W jej trakcie nie można jednak aktualizować żadnych materiałów wyborczych.

Wyborca, udając się na głosowanie, powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem.