Rafał Grupiński mówił w radiowej Jedynce, że Prawo i Sprawiedliwość nawet nie próbowało zapewnić sobie poparcia reszty przeciwników koalicji dla swoich wniosków. Według Grupińskiego na razie PiS w ogóle nie uwierzył, że może być skuteczny.

Polityk wyraził też nadzieję, że koalicyjny PSL - mimo ostatnich zawirowań - zachowa się prawidłowo w głosowaniu dotyczącym ministra Bartłomieja Sienkiewicza.

Przekonywał, że wczorajsze działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które przeszukało między innymi biuro poselskie szefa klubu PSL Jana Burego, nie mają nic wspólnego z wątpliwościami koalicjanta co do szefa MSW. Według Grupińskiego żadna z interpretacji dotyczących politycznych motywów działania CBA nie ma podstaw.

Wczoraj CBA na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przeszukało biuro poselskie Jana Burego. Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, powiedział radiowej Trójce, że chodzi o śledztwo prowadzone w sprawie udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy.