W piśmie do Andrzeja Seremeta europoseł zwraca uwagę, że Janusz Palikot pomówił duchownych o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Zdaniem Zbigniewa Ziobry, lider Twojego Ruchu kieruje się nienawiścią i w interesie społecznym jest pohamowanie człowieka, który sam nie ma hamulców. Były prokurator generalny podkreślił, że jeżeli prokuratura na to nie zareaguje, to każdy każdego będzie mógł oskarżać o wszystko, bez żadnych zahamowań i ograniczeń.

Według Ziobry, zarzuty pedofilii wobec ważnych hierarchów Kościoła katolickiego oraz duchownego znanego z szerokiej działalności społecznej uderzają w cały Kościół katolicki w Polsce. W jego ocenie, wypowiedź Janusza Palikota została sformułowana w sposób kategoryczny, nie była związana z wykonywaniem przez niego mandatu posła i nie miał on żadnych podstaw do skierowania przeciwko wymienionym osobom tak poważnych oskarżeń. Dlatego zdaniem lidera Solidarnej Polski uzasadnione jest wszczęcie postępowania z urzędu.