Nie tylko rodzice niepełnosprawnych: Policjanci i nauczyciele też zgłoszą się do Tuska po podwyżki

autor: Grzegorz Osiecki26.03.2014, 07:30; Aktualizacja: 26.03.2014, 10:23
Donald Tusk podczas spotkania z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy okupują Sejm

Donald Tusk podczas spotkania z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którzy okupują Sejmźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Premier podczas jednego popołudnia w Sejmie znalazł 180 mln zł na opiekunów dzieci niepełnosprawnych. W kolejce po podwyżki stają więc nauczyciele i mundurowi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (86)

  • bezpartyjny(2014-03-26 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nauczyciele i policjanci to nie kalekie dzieci.
    Dziennikarze i pseudo-dziennikarze nie dzielcie społeczeństwa , a wyjaśniajcie tę różnicę.

    Odpowiedz
  • celina(2014-03-26 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tym nauczycielom to ciagle mało,niech kazda grupa zawodowa zarobi tyle co nauczyciele.
    Jak im mało,to niech ida do prywatnej firmy...

    Odpowiedz
  • ksiegowa(2014-03-26 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Rozliczam pity , mała miejscowośc pod Wrocławiem średni zarobek roczny nauczyciela ( a rozliczyłam 7 pitów nauczycieli ) zespołu szkól ponadgimnazjalnych to od 62 tys. zl do 67tys.zł .

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-03-26 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    a emeryci i renciści też chcą podwyżek

    Odpowiedz
  • Plb(2014-03-26 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżka dla nauczycieli... jestem w stanie się zgodzić na nią o ile pensum wzrośnie o 6 - 8 lekcji...

    Odpowiedz
  • Michał(2014-03-26 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Zaraz w sejme pojawią się policjanci z więźniami i nauczyciele z uczniami. I będą okupować korytarze sejmowe i płakać przed kamerami.

    Odpowiedz
  • Nauczycielka(2014-03-26 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem nauczycielką i nie chcę żadnych podwyżek. ZNP i nie wiem kto jeszcze walczy o swoje stołki. Ale te matki, ojcowie i ich dzieci powinny dostać to o co walczą. Jest z czego zdejmować, choćby z pensji nieudolnych polityków - WSZYSTKICH!!!

    Odpowiedz
  • VOX61(2014-03-26 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem od ponad 5 lat bezrobotny. Mam 61 l.Otrzymałem z MOPS- u w Gdyni zasiłek celowy na zakup posiłku lub żywności w wysokości 100 zł na miesiąc ( 3,20 zł dziennie ! ).Taki jest program rządowy " Pomoc państwa w zakresie dożywiania " na lata 2014 -2012. Nikt nie przeżyje .

    Odpowiedz
  • adam(2014-03-26 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    Za brak waloryzacji wynagrodzeń funkcjonariuszy SW- lata 2009-2011 już jest w sądzie pozew zbiorowy. Dość okradania i oszustwa.

    Odpowiedz
  • Klasyczna ściema propagandowa(2014-03-26 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Damy jednym ,to inni beda poszkodowani. Kompletny chaos i cyrk, jak w republice bananowej. Kiedy wreszcie ta banda z PO odpuści? Ciekawe że Unia Europejska, taka sprawiedliwa i wyczulona na ludzkie nieszczęścia, nie widzi co w PO-lsce się dzieje. Albo widzi i akceptuje to.

    Odpowiedz
  • Jestem wykluczonym pacjentem...(2014-03-26 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem wykluczonym pacjentem z leczenia w ramach nakladow publicznych, chociaz ubezpieczonym w NFZ.
    Musze ponosic w 100% platnosci za leczenie z wlasnej kieszeni bez zadnej refundacji z NFZ lub stac w dlugich kilkumiesiecznych lub kilkuletnich kolejkach do lakarza.

    Takich ludzi jak ja, wykluczonych calkowicie lub czesciowo z leczenia w ramach nakladow publicznych sa miliony w Polsce.
    ---

    Wstyd mi za Polske, za 'Polske Zdrowotna', za zle zorganizowany system finansowania zdrowia i rozliczania sie za swiadczenia medyczne.

    Gdyby Polska nie nalezala do UE, do OECD, moglaby te swoja zasciankowosc, przysiolkowosc i ciemnote rozwijac.

    Nigdzie w krajach UE i OECD 'nie okrada' sie na tak szeroka skale wlasnych ubezpieczonych obywateli za posrednictwem bezposrednich platnosci z wlasnej kieszeni pacjenta po cenach wolnorynkowych bez zadnej refundacji ze strony ubezpieczalni zdrowotnej.

    Nigdzie nie ustawia sie w tak dlugich kolejkach pacjentow 'po zdrowie'.

    Wstyd mi za 'suwerenny' polski system zdrowotny.

    Odpowiedz
  • KALIF(2014-03-26 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Człowiek, który zwalczał demokratyczną opozycję żyje na poziomie o którym jego wrogowie z czasów PRL mogą pomarzyć
    - bulwersuje się "Fakt" informując, że emerytura gen. Czesława Kiszczaka wynosi 8500 złotych.

    Odpowiedz
  • Opiekun starszych niepełnosprawnych(2014-03-26 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    opiekowałam się niepełnosprawnymi rodzicami ,gdy tylko mogłam przejść na wcześniejsza emeryturę -przeszłam,otrzymując niecałe 1000zł na rękę. Robiłam to z miłości.Były to lata 2005-2008.Ówczesny rząd ,ani samorządy nie interesowały sytuacją osób niepełnosprawnych.Każdy sobie radzić musiał jak mógł.Opieka pielęgniarki,rehabilitacja w domu-płatne .Skończyłam 60 lat - rocznik 1953 i przechodząc na emeryturę powszechną -stracę .Prace miałam, ale sytuacja zmusiła mnie do tego ,by jak najwcześniej iść na emeryturę .Wydatki na opiekę, gdy byłam w pracy ,były większe niż zarabiałam.Teraz do końca życia moja emerytura będzie niższa -bo taką miałam sytuację życiową .Wiem, że opieka nad chorym to ciężka praca.I co też mam iść do sejmu protestować aby mi nie odliczali pobranej wcześniej emerytury od kapitału? Protestujący rodzice mają laptopy "wypasione" telefony, nie wyglądają na biednych ,mnie nie stać na wiele,ale swoją misję wypełniłam.

    Odpowiedz
  • Forsa w sądzie(2014-03-26 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy sądów też nie mają pieniędzy, bo od 6 lat nic nie dostali!!!.Nie płaci się im nawet tzw, inflacyjnego!!! Są i będą pozwy zbiorowe od państwa , które okrada swoich pracowników. Wystarczy tylko okupować sejm, by coś dostać od Tuska?Manifestacje nie wystarczyły?! Dobra można okupować Sejm!!! Na życzenie rządzących jedziemy do sejmu!

    Odpowiedz
  • anna(2014-03-26 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    żebym widziała,ze w Kaczymlandzie będzie lepiej choć troszeczkę to pójdę na niego głosować .My będziemy w takiej Polsce teraz chyba pokoleniami żyć.jedni biedni i rozpaczeni a inni bogaci i szczęśliwi.Tusk nas ogłupił .ubezwłasnowolnił , nie ma alternatyway.

    Odpowiedz
  • Michał(2014-03-26 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Opozycja taka oburzona polityką rządu. Że niby co, ten rząd zabrał im jakieś świadczenia, które mieli wcześniej za poprzedników? Jakie konkretnie?
    Teraz się obudzili. Szkoda mi tych ludzi z sejmu, bo są marionetkami w rękach polityków. Walka o stołki nie zna sumienia.

    Odpowiedz
  • aaaa(2014-03-26 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    każdemu mało
    podwyżki tak, ale dla opiekunów i rodziców osób niepełnosprawnych i chorych

    Odpowiedz
  • kas(2014-03-26 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    No nie Policjancji i Nauczyciele to już zgroza...oni niby mało zarabiają???
    Co ma powiedzieć 80% społeczeństwa pracująca za najniższą krajową??? Wypruć sobie żyły na Wiejskiej??? Ludzie zastanówcie się chcecie więcej i więcej a nie pracujecie ciężko...tylko umiecie narzekać jak wam jest źle i to jeszcze wasze pensje to nasze ciężko zarobione pieniądze! Ja proponuję żeby wszyscy pracujący w prywatnych firmach nie w budżetówce zrobilii posiadówe na sejmowych korytarzach...to by dopiero się działo!

    Odpowiedz
  • niepełnosprawny(2014-03-26 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    jak zawsze krzyczą ci co maja najwięcej nauczyciele i policjanci specjalna elita ... co mają powiedziec osoby niepełnosprawne z rentą socjalną 610 zł, a są nie zdolne do pracy ... jak za to wyżyć. nauczyciele wiecznie stękają a nawet nie pracują 40 godz tygodniowo. gdzie tu sprawiedliwość!!!

    Osoby niepełnosprawne nie dość że są pokrzywdzone przez los ( bo nikt z nas chory nie chciał się urodzić) to jeszcze raz państwo nas krzywdzi renta socjalna 610 zł, a rehabilitację czeka się 6 miesięcy, mam I grupę i nigdy nie byłam na turnusie rehabilitacyjnym bo wiecznie nie ma pieniędzy. po prostu nic tylko położyć się do łóżka i czekać na śmierć ...

    Odpowiedz
  • kas(2014-03-26 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Oglądając tych rodziców w sejmie... moje zdanie: Biedy tam nie widać, laptomy, wypasione zegarki, telefony i bardzo zadbane i dobrze ubrane kobiety...zastanowiły by się i chociaż nie pokazywały takich gadzetów, wiele Polaków nie stac na takie rzeczy. Moje zdanie jest takie że przed dostaniem takiego zasiłku powinna zostac zbadana sytuacja finansowa rodziny!!!Bo okazuje się że zabieramy jednym a dajemy drugim których stać na opieke nad swoim chorym dzieckiem.

    Odpowiedz