Przedwczoraj potrącił pod Warszawą 13-latka i uciekł z miejsca wypadku. W 2004 roku dopuścił się podobnego przestępstwa- ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policję. 

Rzeczniczka Prokuratury Warszawa - Praga Renata Mazur powiedziała IAR, że wniosek o areszt właśnie trafił do sądu. Mariuszowi Nowakowi grozi bezwzględna kara więzienia do 12 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Komenda Powiatowa w Otwocku opublikowała zdjęcie i rysopis 34 lata. Mężczyzna ma 171-75 cm wzrostu, krótkie włosy ciemny blond, owalną twarz. Jest średniej budowy ciała, a jego cechą charakterystyczną są wyraźnie odstające uszy. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod numerem telefonu 22 779 40 91 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.

Do wypadku doszło w środę około 16.00 w podwarszawskiej miejscowości Czarnówka, w gminie Wiązowna. Poboczem drogi wracało ze szkoły do domu dwoje dzieci. Rozpędzony samochód osobowy potrącił jedno z nich. 13-letni chłopiec zginął. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy dziecku. Siostra, nastolatka, która była świadkiem zdarzenia jest pod opieką lekarzy.