Policja zatrzymała 18 kolejnych osób podejrzanych w sprawie afery korupcyjnej w Centrum Projektów Informatycznych dawnego MSWiA. Jak dowiedział się IAR, wśród zatrzymanych jest obecny wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego Krzysztof K.oraz Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Burze Dyrektora Generalnego MSZ.

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski powiedział IAR, że sprawa jest prowadzona bardzo dyskretnie, dlatego śledczy nie podają szczegółów zatrzymań. Zbigniew Jaskólski powiedział jedynie, że wśród zatrzymanych są przedstawiciele różnych firm informatycznych oraz pracownicy urzędów.

IAR udało się ustalić, że Andrzej K. to koordynator i kierownik wielu projektów IT finansowanych z funduszy pomocowych. W GUS nadzoruje między innymi Centrum Informatyki Statystycznej.

Artur Satora, rzecznik GUS przekazał IAR, że na razie szef Urzędu nie planuje żadnych decyzji personalnych po zatrzymaniu Krzysztofa K. i czeka na wyjaśnienie sprawy. CBA opublikowało komunikat, w którym informuje, że w toku czynności zleconych przez prokuraturę przeprowadzono przeszukania w 48 miejscach. Śledztwo w sprawie korupcji ma związki z projektami informatyzacyjnymi dla administracji państwowej