Chodzi o byłą redaktor naczelną zamkniętej gazety "News Of The World" Rebekę Brooks i jej zastępcę Andy'ego Coulsona. Prokuratura przedstawiła w sądzie list z 2004 roku, w którym Brooks boleje nad zerwaniem romansu przez Coulsona. Oskarżyciel ujawnił, że ten romans datował się co najmniej od 1998 roku, a więc obejmował okres dochodzeń w sprawie nielegalnych praktyk w "News Of The World".

Prokurator wyjaśnił, że ujawnia tę sensację dlatego, iż oskarżonym zarzuca się działanie w zmowie, a więc informacja, że byli kochankami, może stanowić dowód, jak bliskie było między nimi porozumienie. List nie pozostawia co do tego żadnych wątpliwości. Rebekah Brooks pisze w nim: "Mówię ci o wszystkim, zwierzam się, szukam twojej rady".

Skandal podsłuchowy w "News Of The World" zaczął się po objęciu przez Brooks stanowiska redaktor naczelnej w 2000 roku. Trzy lata później Rebekah Brooks przeszła do największej gazety Ruperta Murdocha "The Sun", a potem awansowała na dyrektora pionu prasowego koncernu. Andy Coulson, który objął po niej redakcję "News Of The World", został później rzecznikiem prasowym premiera Davida Camerona.