TVP Info pokazała wywiad z diakonem z Dominikany, Francisco Xavierem Reyesem, oskarżonym o stręczycielstwo nieletnich. Powiedział on, że arcybiskup Wesołowski jest psychicznie chory. Diakon, którzy przebywa w areszcie na Dominikanie, przyznał, że miał stosunki seksualne z byłym nuncjuszem. Powiedział też, że arcybiskup szukał nieletnich chłopców, których zabierał do budynku należącego do nuncjatury. Miały się tam odbywać orgie. Reyes przyznał, że sam przyprowadzał nuncjuszowi chłopców. Mężczyzna dodał, że arcybiskup kontaktował się z księdzem Wojciechem Gilem, pracującym w jednej z parafii na Dominikanie.

Reyes dodał, że także inni księża w tym kraju dopuszczają się pedofilii. Powiedział jednak, że władze kościelne Dominikany nie wiedziały o postępkach arcybiskupa Wesołowskiego.

Dziennikarz TVP Info Piotr Krysiak, który był na Dominikanie, powiedział, że tamtejsza policja wiedziała, iż nuncjusz dopuszcza się pedofilii. Nie interweniowała jednak, gdyż ma on immunitet dyplomatyczny. Zatrzymano natomiast diakona Reyesa. Arcybiskup Wesołowski miał obiecywać mu pomoc, ale wyjechał z Dominikany. Piotr Krysiak powiedział, że dziennikarze z Dominikany ponad rok zajmowali się sprawą nuncjusza i zbierali materiały na jego temat.