„Kommersant” zaznacza, że doradcy Julii Tymoszenko, którzy jeszcze niedawno mówili, że była premier wyjedzie na leczenie bez żadnych warunków wstępnych, teraz je stawiają: skazana musi być wcześniej ułaskawiona. De facto opozycjoniści odrzucają także propozycję rządzącej większości przygotowania ustawy, która pozwalałaby skazanym na wyjazd na leczenie za granicę.

„Kommersant” twierdzi, że jego źródła w otoczeniu Wiktora Janukowycza wysyłają sprzeczne informacje co do tego, czy prezydent zdecyduje się na wypuszczenie Julii Tymoszenko na leczenie w Niemczech, choć ostatnio skłaniają się ku temu, że najprawdopodobniej sprawa nie zostanie rozwiązana do szczytu w Wilnie. Oznaczałoby to, że umowa stowarzyszeniowa Kijowa i Brukseli nie będzie podpisana.

Tymczasem „Komsomolska Prawda” twierdzi, że ukraińska opozycja zna nawet dokładną datę wyjazdu byłej premier do Niemiec. Dziennik przekonuje, że wydarzenia najprawdopodobniej będą rozwijać się według następującego scenariusza: Rada Najwyższa przyjmuje ustawę pozwalającą na przerwę w odbywaniu kary, na leczenie za granicą, Julia Tymoszenko zwraca się o to do sądu, a ten wydaje zgodę.