Na co starcza becikowe? Zobacz, ile wydasz na narodziny swojego dziecka

autor: Jarosław Krawędkowski12.04.2013, 15:42; Aktualizacja: 12.04.2013, 17:44
Podliczyliśmy, ile wynoszą wydatki czekające rodziców w związku z przyjściem na świat nowego członka rodziny.

Podliczyliśmy, ile wynoszą wydatki czekające rodziców w związku z przyjściem na świat nowego członka rodziny.źródło: ShutterStock

Każde nowo narodzone dziecko to skarb dla rodziców i dla kraju, borykającego się z małym przyrostem naturalnym. Jak się okazuje, skarb nie tylko w sensie emocjonalnym, ale i bardziej wymiernym – ekonomicznym. Podliczyliśmy, ile wynoszą wydatki czekające rodziców w związku z przyjściem na świat nowego członka rodziny i jak to się ma do wypłacanego becikowego. Wniosek jest oczywisty – pieniądze otrzymane za urodzenie dziecka nijak się mają do ponoszonych wydatków związanych z przyjściem na świat nowego Polaka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • waw72(2013-04-12 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie, część z tych wydatków znajduje uzasadnienie, część to niepotrzebne bzdury. Cyklinowanie podłogi? Szezlong... Jako ojciec dwóch chłopców nieźle się ubawiłem.

    Odpowiedz
  • waw72(2013-04-12 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    aha, nosidełko za 450... niezbędne;)

    Odpowiedz
  • mama(2013-04-12 21:35) Zgłoś naruszenie 10

    bardzo nierzetelny artykuł.. mam 10 miesięczne dziecko i stwierdzam, że bez większości przedmiotów wymienionych w artykule spokojnie można się obejść.. córeczka śpi w łóżeczku które dostała od znajomych, nie mam elektronicznej niani a i tak słyszę każdy jej oddech (mamy tak mają), córkę karmiłam na łóżku w sypialni (w końcu u większości tam stoi łóżeczko) lub na kanapie.. Mała nie miała wanienki za 100 zł. tylko za 30, ręcznika i myjki za 100 zł. tylko za 35 zł., kosmetyków za 50-100 tylko zwykłą ziajkę za 12 zł. Nie ma alergii, jest zadowolonym i szczęśliwym dzieckiem.. Rodzice pomyślcie czy kupujecie te wszystkie przedmioty dla dziecka czy dla siebie.. pozdrawiam...

    Odpowiedz
  • mama(2013-04-12 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Takie artykuły tylko zniechęcają do prokreacji. Jako mama trójki dzieci zapewniam, że większość z wymienionych przedmiotów jest zbędna a każde kolejne dziecko "kosztuje" mniej.

    Odpowiedz
  • Roman(2013-04-13 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do mamy-3.
    Jesteś niezmiernie zadowolona , ze twoje koszty okazały się niższe i to o ile!

    Odpowiedz
  • dziecko(2013-04-13 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Niech w koncu gazety zaczna pisac rzetelnie .A Nasz kochany Rzad Polski powinien dawac na kazde dziecko 184 zl tak jak to jest w Niemczech tylko tam jest 184 euro.Czy w innych kraja Uni.Tylko w Polsce jest tak Polacay placa i placza a Rzad bogaci sie na Nas.

    Odpowiedz
  • tata2(2013-04-13 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    1 tys zł becikowego, by żyło się lepiej - przez tydzień!

    Odpowiedz
  • tata(2013-04-13 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście jeszcze do tego duże rodzinne auto najlepiej w tdi a to już wydatek około 100 tyś + budowa garażu najlepiej ogrzewanego czyli kolejne 100 tyś. Chrzciny w hotelu 4 gwiazdkowym na 50 osób...

    Odpowiedz
  • aaa(2013-04-13 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Na co starcza ?
    Starczy to jest uwiąd buraki !
    Napisanie starczy w artykule jest na granicy dopuszczalnosci na portalach typu natemat.pl ale na gazecie prawnej jest to co najmniej obciach.

    Panie autorze, wracaj na gospodarke.

    Odpowiedz
  • ewer(2013-04-14 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nie lamentowac polska rozgrabiona wysprzedana , dlugi siegaja biliona . Wy wasze dzieci wnuki sa biednymi niewolnikami w sfoim kraju . Wszystko stracone dla was , wasza glupota biernosc doprowadzila do zniszczenia waszego kraju . Lamentujecie , na wzajem skluceni , w wyborach wybieracie jeszli chodzicie zlodzieji , alkocholikow , pazerniakow antypolakow I to sa skutki waszej glupoty . ZAPUZNO JEST DLA POLSKI ZEBY SIE PODNIOSLA - A WAM POZOSTALO TYLKO NARZEKAC NA PORTALACH . ACHA SIECCIE DALEJ BIERNI I SKLUCENI .

    Odpowiedz
  • sdsd(2013-04-14 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    5000 tys. ... Typowe...

    Odpowiedz
  • OJCIEC DWÓCH SYNÓW(2013-04-14 13:09) Zgłoś naruszenie 10

    jeszcze poza tymi bzdurnymi "kosztami" trzeba doliczyć ogrom "funduszy" jakie trzeba przeznaczyć na pielęgniarki, POŁOŻNĄ no i oczywiście LEKARZA PROWADZĄCEGO CIĄŻĘ bo bez niego przecież żadna nie urodzi...

    Odpowiedz
  • Mama w ciąży(2013-05-21 22:43) Zgłoś naruszenie 01

    Świetny artykuł, należałoby rozesłać takie rozliczenie tym, którzy przyznają 1000zł becikowego.

    Odpowiedz
  • kacha(2013-11-21 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy daleko za Białorusią. Tam prezydent ogłosił że za urodzenie pierwszego dziecko bedzie becikowe równowartości 10000 dolarów.

    Odpowiedz