Marek Borowski uważa, że największą zaletą poniedziałkowej debaty jest to, że się w ogóle odbyła. - W dzisiejszych czasach nie cierpimy na nadmiar debat ekonomicznych. Może więc to zjawisko zacznie coś pozytywnego - mówił w TOK FM. Zwłaszcza, że zdaniem senatora, takie debaty powinien regularnie organizować rząd.

Według gościa TOK FM Prawo i Sprawiedliwość dobrze wykorzystało tę słabość rządu. - Kaczyński wskoczył w tę lukę, zebrał ekonomistów. Ludzie nagle zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. Wydaje mi się, że PO musi wyciągnąć wnioski - stwierdził Borowski.

Zdaniem senatora, Kaczyński zastosował ciekawy zabieg. bo odwrócił uwagę od swojego programu. - Jedyny prof. Gomułka powiedział, że te propozycje rozbijają kompletnie finanse państwa i nie tędy droga. A pozostali ekonomiści mówili o sprawach, które im na sercu leżały. Kaczyński dokonał sprytnego manewru. Najpierw zapowiedział, że będzie dyskusja o jego programie. A potem była rozmowa o wszystkim, tylko nie o tym programie - powiedział.