statystyki

Giertych: Była oferta dla Leszka Czarneckiego. Adwokat opublikował nagranie

autor: Łukasz Wilkowicz16.11.2020, 07:20; Aktualizacja: 16.11.2020, 07:24
Roman Giertych

Roman Giertychźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Warszawski sąd ma dziś podjąć decyzję w sprawie wniosku prokuratury o aresztowanie Leszka Czarneckiego. Zamieszanie wokół właściciela szkodzi

Decyzja sądu miała zapaść przed miesiącem. Została przełożona na wniosek obrony Czarneckiego. Reprezentujący go Roman Giertych zasłabł w trakcie przeszukania w jego domu w związku z inną sprawą. Miało ono miejsce tuż przed posiedzeniem sądu dotyczącym wrocławskiego biznesmena.

O wniosku o areszt we wrześniu informował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, prokuratura zarzuca Czarneckiemu działanie na szkodę Idea Banku w związku z oferowaniem obligacji GetBacku. Śledczy, opierając się na zeznaniach byłych menedżerów Idei zwolnionych przez Czarneckiego, uznali, że miał on wiedzę na temat udziału swojego banku w dystrybucji papierów firmy windykacyjnej. W 2018 r. okazało się, że nie jest ona w stanie spłacać zobowiązań. Kilka tysięcy osób, nabywców obligacji GetBacku, straciło ponad 2,5 mld zł.

„Mój mocodawca dr Leszek Czarnecki upoważnił mnie do oświadczenia, że z obecną prokuraturą, po doświadczeniach z 2018 r., nie zamierza współpracować w sprawie wyjaśniania przedstawionej tutaj afery. Apeluję do wszystkich sił opozycyjnych oraz do pana wicepremiera Jarosława Gowina, który według mojej wiedzy nie ma nic wspólnego z tą sprawą, o powołanie przez Sejm RP niezależnej komisji śledczej, złożonej w większości z posłów opozycji” – napisał w weekend na Facebooku Giertych.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (6)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie