statystyki

Wybory w USA: Kandydaci obiecują skrócenie frontów

autor: Radosław Korzycki24.09.2020, 07:36; Aktualizacja: 24.09.2020, 07:37
Według badania Eurasia Group Foundation z początku września Amerykanie, niezależnie od preferencji politycznych, chcą, by zaprzysiężony 20 stycznia 2021 r. prezydent skupił się na sprawach wewnętrznych i kondycji demokracji.

Według badania Eurasia Group Foundation z początku września Amerykanie, niezależnie od preferencji politycznych, chcą, by zaprzysiężony 20 stycznia 2021 r. prezydent skupił się na sprawach wewnętrznych i kondycji demokracji.źródło: ShutterStock

Dotąd w amerykańskiej polityce deklarowany pacyfizm kończył się zwykle razem z upływem kampanii wyborczej

Po raz pierwszy od dekad debata pretendentów do prezydentury na temat polityki zagranicznej sprowadza się nie do tego, jak wygrać toczącą się wojnę, a jak ją szybko zakończyć. Donald Trump i jego rywal Joe Biden próbują się przedstawić jako mężowie stanu, którzy zakończą amerykańskie kampanie wojenne i skupią się na sprawach krajowych. Każdy z nich nazywa się kandydatem pokoju, choć ich polityczne doświadczenie i kariera nie predestynują do takiego tytułu.

– Wycofam nasze wojska z Afganistanu. Wycofam nasze wojska z Iraku. Już jesteśmy na dobrej drodze do tego – powiedział w zeszły wtorek Trump podczas spotkania z wyborcami, które transmitowała telewizja ABC. To ostatnie zdanie można podać w wątpliwość, bo liczba zaangażowanych na obu frontach żołnierzy wzrosła, odkąd Barack Obama opuszczał Biały Dom w 2017 r. Prezydent pochwalił się też podczas wspomnianego spotkania, że dzięki niemu udało się doprowadzić do Paktu Abrahama, umowy pokojowej między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem oraz Izraelem, co jest krokiem do wprowadzenia politycznej harmonii w regionie.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie