statystyki

Ustawa o ochornie zwierząt: Koalicja rozbija się o nutrie i fretki

autor: Grzegorz Osiecki17.09.2020, 07:40; Aktualizacja: 17.09.2020, 07:54
Marek Suski

Marek Suskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Między PiS i koalicjantami pogłębia się spór o ustawę o ochronie zwierząt.

Jest decyzja, żeby ustawę o ochronie zwierząt uchwalić szybko – przekonuje polityk PiS, dodając, że w tej sprawie partia może liczyć na poparcie opozycji i przeforsować to rozwiązanie wbrew swoim koalicjantom. – Będę namawiał koleżanki i kolegów, by zagłosowali przeciwko tej ustawie lub ją wycofali. Nie takie rzeczy się zdarzały, może to się uda – argumentuje rolnik i poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk. Posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia przygotowali poprawki do projektu, które mają go w znaczący sposób złagodzić. Jedna z nich przewiduje 10-letnie vacatio legis.

W sprawie tego projektu widać też wahanie dużej części posłów PiS. Gdyby faktycznie doszło do próby sił – to znaczy opozycja przeforsowała poprawki do ustawy wbrew PiS lub PiS przyjąłby projekt razem z opozycją – koalicja zafunduje sobie kryzys. Do tej pory Zjednoczona Prawica unikała głosowania drażliwych kwestii bez porozumienia.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie