USA: Biały Dom odpala pakiet pomocowy

autor: Radosław Korzycki11.08.2020, 08:15; Aktualizacja: 11.08.2020, 08:19
Pierwsze rozporządzenie wykonawcze przedłuża zasiłki dla bezrobotnych, którzy utracili pracę z powodu COVID-19, ale nowe czeki będą opiewały na 400 dol., podczas gdy wcześniej było to 600 dol.

Pierwsze rozporządzenie wykonawcze przedłuża zasiłki dla bezrobotnych, którzy utracili pracę z powodu COVID-19, ale nowe czeki będą opiewały na 400 dol., podczas gdy wcześniej było to 600 dol.źródło: ShutterStock

Prezydent USA – nie oglądając się na Kongres – podjął decyzję w sprawie finansowego wsparcia ludzi dotkniętych załamaniem gospodarczym.

W weekend Donald Trump podpisał cztery rozporządzenia wykonawcze, by rozwiązać patową sytuację, jaka zapanowała między mającymi przewagę w Izbie Reprezentantów demokratami a zdominowanym przez republikanów Senatem w sprawie kolejnego etapu walki z wywołanym pandemią koronawirusa kryzysem gospodarczym. Od razu pojawiły się wątpliwości co do tego, czy prezydent miał w ogóle prawo je wydać. Jednak wobec tego, że w grę wchodzi jego reelekcja, Trump nie ogląda się na procedury.

Pierwsze rozporządzenie wykonawcze przedłuża zasiłki dla bezrobotnych, którzy utracili pracę z powodu COVID-19, ale nowe czeki będą opiewały na 400 dol., podczas gdy wcześniej było to 600 dol. Drugie odracza konieczność zapłacenia podatku dla osób zarabiających poniżej 100 tys. dol. rocznie. Kolejne wprowadza moratorium na eksmisję lokatorów niepłacących czynszu, ale jednocześnie uruchamia pomoc finansową dla właścicieli budynków mieszkalnych. Ostatnie wprowadza ulgi dla osób spłacających kredyty studenckie.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie