Minister dodała, że pomiędzy sobotą a niedzielą zanotowano 598 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie na Covid-19 zachorowało już w całym kraju prawie 16,6 tys. osób.

W trakcie konferencji w Lizbonie Temido przypomniała, że w porównaniu z wcześniejszą dobą utrzymała się podobna dynamika nowych zakażeń. Poinformowała też, że podczas minionej doby 11 pacjentów uznano za wyleczonych z Covid-19, a w sumie liczba ozdrowieńców wzrosła do 277.

Spośród prawie 16,6 tys. przypadków zakażenia koronawirusem w Portugalii liczba pacjentów w szpitalach wynosi obecnie 1177. 228 pacjentów leczonych jest na oddziałach intensywnej terapii.

Północ Portugalii jest najbardziej doświadczonym epidemią regionem kraju, a do niedzielnego popołudnia na Covid-19 zmarło tam 280 osób - powiedziała Temido.

Drugim regionem najbardziej doświadczonym przez epidemię koronawirusa jest aglomeracja Lizbony, gdzie zmarło już 91 osób.

W niedzielę rano w jednym ze stołecznych hoteli zarządzono ewakuację kilkuset osób po wykryciu trzech przypadków zakażenia koronawirusem wśród gości.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)