statystyki

Wróbel: A może tak reset polsko-unijny [OPINIA]

autor: Jan Wróbel03.04.2020, 09:50; Aktualizacja: 03.04.2020, 09:55
Jan Wróbel

Martwimy się koronawirusem, co zrozumiałe, lecz większe nieszczęście czeka nas, kiedy UE otrząśnie się z szoku po pandemii. Chyba że, skoro cuda czasem się zdarzają, dokonamy błyskotliwego resetu polsko-unijnego.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Streścić naszą politykę w UE można mniej więcej tak: nie damy zjeść się w kaszy. Za takim podejściem stoi przekonanie, że możni chcą nas zjeść i nie zapłacić za obiad. A jeżeli naprawdę w końcu nie zechcą? Jeżeli panika wywołana pandemią doprowadzi do spadku wspólnotowych ambicji i w tamtych stolicach zatriumfuje idea „ratuj się kto może”?

Ujrzymy wtedy cyniczne, krótkowzroczne i egoistyczne porzucenie kłopotów z Węgrami, z Polską, z jakąś korupcją w Rumunii, z rosyjskimi zakusami na państwa nadbałtyckie, Gruzję, Ukrainę. Z jakimś rozszerzaniem, z jakimś monitorowaniem. Kiedy to nie o nas będą zabiegać, tylko my będziemy znowu musieli zabiegać o Unię, rzeczywiście, będziemy mieli znowu jakiś cel. Szkoda, że znowu malutki – ssać cycek, a niech tam, że mleczka popłynie połowę tego, co kiedyś, byle kapało.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Komentarze (3)

 • ppu(2020-04-03 17:07) Zgłoś naruszenie 50

  tTKIE SOBIE DYWAGACJE PO BYLE JAKIM OBIEDZIE

  Odpowiedz
 • Zupa z trupa(2020-04-05 15:37) Zgłoś naruszenie 00

  Ten mały pajacyk wróbel nie rozumie, że unia również ssie nasz cycek i tam płynie jeszcze więcej mleka. Jak jest się ekonomicznie niedouczonym to potem powstają teksty na poziomie półinteligenta.

  Odpowiedz
 • Polak nowoczesny(2020-04-04 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  Dyrdymały zakompleksionego Polaka. Stawianie "kłopotów" z Polską w jednym rzędzie z "kłopotami" z Rosją dowodzi paraliżu ośrodków myślenia u szanownego Autora.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie