statystyki

Pandemia koronawirusa: Afryka szybciej reaguje na COVID-19

autor: Magdalena Cedro30.03.2020, 07:31; Aktualizacja: 30.03.2020, 07:31
Kilka krajów, jak Angola, Egipt, Maroko, Namibia, Nigeria i Sudan, zdecydowało się na całkowite zamknięcie granic, a kilkanaście kolejnych zakazało lotów z krajów objętych pandemią, przez co nad Czarnym Lądem znacząco zmalał ruch lotniczy.

Kilka krajów, jak Angola, Egipt, Maroko, Namibia, Nigeria i Sudan, zdecydowało się na całkowite zamknięcie granic, a kilkanaście kolejnych zakazało lotów z krajów objętych pandemią, przez co nad Czarnym Lądem znacząco zmalał ruch lotniczy.źródło: ShutterStock

Po Europie i USA walkę z SARS-CoV-2 przyjdzie stoczyć krajom najbiedniejszym. To może być najbardziej nierówny bój ze wszystkich na świecie.

Na Czarnym Lądzie wiele krajów już wie, jak postępować w przypadku zagrożenia epidemicznego. Od czasu wybuchu epidemii Eboli w Gwinei w 2014 r. na lotniskach i w portach międzynarodowych w większości państw monitorowana jest temperatura ciała wszystkich przyjezdnych. W ten sposób pierwszy przypadek koronawirusa stwierdziła u siebie m.in. Demokratyczna Republika Konga.

Afryka działa szybko. Większość państw wprowadziła obowiązkową kwarantannę dla osób wracających z rejonów najbardziej dotkniętych koronawirusem.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • B.(2020-04-03 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli mają już wirusa w środku to nawet zamknięcie granic nie pomoże. Korona roznosi się z prędkością światła niestety.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie