statystyki

Pandemia koronawirusa: Afryka szybciej reaguje na COVID-19

autor: Magdalena Cedro30.03.2020, 07:31; Aktualizacja: 30.03.2020, 07:31
Kilka krajów, jak Angola, Egipt, Maroko, Namibia, Nigeria i Sudan, zdecydowało się na całkowite zamknięcie granic, a kilkanaście kolejnych zakazało lotów z krajów objętych pandemią, przez co nad Czarnym Lądem znacząco zmalał ruch lotniczy.

Kilka krajów, jak Angola, Egipt, Maroko, Namibia, Nigeria i Sudan, zdecydowało się na całkowite zamknięcie granic, a kilkanaście kolejnych zakazało lotów z krajów objętych pandemią, przez co nad Czarnym Lądem znacząco zmalał ruch lotniczy.źródło: ShutterStock

Po Europie i USA walkę z SARS-CoV-2 przyjdzie stoczyć krajom najbiedniejszym. To może być najbardziej nierówny bój ze wszystkich na świecie.

Na Czarnym Lądzie wiele krajów już wie, jak postępować w przypadku zagrożenia epidemicznego. Od czasu wybuchu epidemii Eboli w Gwinei w 2014 r. na lotniskach i w portach międzynarodowych w większości państw monitorowana jest temperatura ciała wszystkich przyjezdnych. W ten sposób pierwszy przypadek koronawirusa stwierdziła u siebie m.in. Demokratyczna Republika Konga.

Afryka działa szybko. Większość państw wprowadziła obowiązkową kwarantannę dla osób wracających z rejonów najbardziej dotkniętych koronawirusem.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • B.(2020-04-03 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli mają już wirusa w środku to nawet zamknięcie granic nie pomoże. Korona roznosi się z prędkością światła niestety.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie