Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • Mars(2020-03-24 16:00) Zgłoś naruszenie 610

    To co rząd odwala to jest otwarta wojna. Czemu tyle ludzi wykazuje syndrom niewolnika?

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:22) Zgłoś naruszenie 60

    a gdy beziesz umierał to pomyśl o tym czy warto było

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:48) Zgłoś naruszenie 61

    pamiętajcie, mamy tylko jedno życie .I to jest najwiekszy skarb jaki mamy nic nie ma ważniejszego.

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:54) Zgłoś naruszenie 62

    uświadom sobie, że nie wążny jest spacer, rower, jogging- unikaj śmierci

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 20:53) Zgłoś naruszenie 60

    w POLSCE mamy o10 000 respiratorow około 5000 jest przeznaczonych na koronowirusa 1000 juz używają hospitalizowani . jak dołączy do nich jeszcze ponad 4000 lekarze bedą musieli decydować kogo odłanczyć

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 01:06) Zgłoś naruszenie 50

    zbierajmy podpisy pod petycja za rok wybory prezydenckie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rowerzysta(2020-03-24 16:20) Zgłoś naruszenie 59

    Dla mnie rower jest religią, a każdy trening obrzędem religijnym. Do 5 osób możemy praktykować naszą religię i nie macie prawa nic nam zrobić. Inaczej to będzie dyskryminacja na tle religijnym, a na to są paragrafy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:59) Zgłoś naruszenie 51

    a jak bdziesz umieral to zapytaj sie siebie czy potrzeba było ci wychodzzic z domu i sie zarazić -narazie umieraja wszyscy- szczepionki brak

    Odpowiedz
  • 007(2020-03-24 17:51) Zgłoś naruszenie 50

    Słabo uzgodnili zeznania! Premier z ministrem zakazują wychodzenia z domów a rzecznik ministra zezwala na spacery, rowery byle w pojedynkę.

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 23:38) Zgłoś naruszenie 40

    UŚWIADOMIE CIE JAK WPŁYNIE BRAK KWARANNTANNY ZARAZI SIE 20MILIONÓW POLAKOW Z TEGO 200 000 TYS TRZEBA CHOSPITALIZOWAC PRZY 6000 TYS RESPIRATOROW LUDZIE ZACZNĄ MASOWO UMIERAĆ POWSTANIE PANIKA CCZŁOWIEK CZLOWIEKOWI STANIE SIE WILKIEM

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 18:28) Zgłoś naruszenie 40

    nie spodziewaj się że policja bedzie interweniować i ganiać za każdym co idzie do sąsiada na chlanie

    Odpowiedz
  • d.d(2020-03-25 02:37) Zgłoś naruszenie 40

    Czy można wyjść z przyjaciółką na spacer lub czy jedna osoba poza rodziną może raz na kilka dni odwiedzać mnie w domu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2020-03-24 14:37) Zgłoś naruszenie 436

    Na początku podają że niska śmiertelność -> potem że mało osób się zarazi -> że profilaktyka wystarczy -> potem, że lepiej przygotować się na obostrzenia -> potem zostać w domu. Chaos informacyjny, brak wystarczającej ochrony, brak środków higieny... Jedyne co wychodzi to piękne tresowanie społeczeństwa. I wzrost obcego wojska w naszym kraju... Lepiej dla bezpieczeństwa tego kraju żeby rząd i podległe instytucje od obywateli się od.pie... Szykuje się wielka rewolucja w Polsce

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ktoś(2020-03-24 14:57) Zgłoś naruszenie 31

    Ten rząd się już tylko ośmiesza - najpierw zwlekali i pozwolili wpuścić wirusa do kraju i teraz nagle wprowadzają ograniczenia? po co? to nic już nie da.Teraz się mogą tym podetrzeć. Wpuszczają polaków z zagranicy, którzy są zarażeni i dziwią się, że jest coraz więcej zakażeń. Tylko jakoś nikt nie mówi o tym,że lekarze specjaliści nie przyjmują i nie ma badań. Zamiast zrobić ustawę,że lekarze obowiązkowo zdalnie np. przez skype konsultują pacjentów, to bawią się w zakazy wyjścia z domu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pozdro(2020-03-24 16:04) Zgłoś naruszenie 30

    Przedstawiciele handlowi jeżdżą pracują

    Odpowiedz
  • krl(2020-03-24 16:22) Zgłoś naruszenie 30

    Na razie są tylko niejasne zapowiedzi. Jakoś tu nie ma mowy o sankcjach za złamanie zapowiadanych zasad. I kryteriach ich nakładania. Czekam na rozporządzenie. Zaznaczam: ogólnie zgadzam się z potrzebą zaostrzenia ograniczeń. Ale na razie nie ma szczegółów (rozporządzenie!), a niejasne zapowiedzi budzą podejrzenia, że będzie to kolejny bubel prawny. Jak zwykle.

    Odpowiedz
  • Gośc123(2020-03-25 22:38) Zgłoś naruszenie 318

    Za zamknięcie w domu w imię niegrożnego wirusa, za rozwalenie gospodarki i zniszczenia życia tysięcy ludzi Morawiecki powinien mieć Trybunał Stanu. Nie ma żadnego zagrożenia, nie jest ono większe niż przy grypie czy przeziębieniu. Ta cała hucpa ma za zadanie uczynić z nas niewolników. Nigdy już nie wróci normalność. Jak poluzują latem to jesienią wprowadzą kolejne restrykcje łącznie z przymusowym szczepieniem. Wymyślą kolejne wirusy. Kandydat już jest hantawirus!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • max 68(2020-03-24 14:48) Zgłoś naruszenie 30

    No to jutro mam jechać do pracy na drugi koniec Warszawy .Nie pojade środkami komunikacji miejskiej tylko własnym samochodem-nawet go teraz naprawiam u mechanika i wychodzi ze go sobie nawet już nie użyje. Może ci co jeszcze pracują dla tego kraju i zachowują srodki ostrożności będą zwolnieni z tego obowiązku.A co sie tyczy tych co olewali te zakazy.....mozna już im tylko podziękować.

    Odpowiedz
  • katolik(2020-03-24 16:02) Zgłoś naruszenie 310

    Ksiadz Natanek( wyklęty przez kościół) glosi PRAWDE brak wiary objawia się brakiem ŁASKI BOŻEJ

    Odpowiedz