Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • Pozdro(2020-03-24 16:04) Zgłoś naruszenie 30

    Przedstawiciele handlowi jeżdżą pracują

    Odpowiedz
  • EDGE(2020-03-24 16:05) Zgłoś naruszenie 10

    A może ludzie zróbcie Corona Party jak się komuś nudzi W Centrum

    Odpowiedz
  • TYGRYS(2020-03-24 16:16) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciele siedzą w domu wezmą pieniążki ,państwowa inspekcja pracy siedzi w domu maja pieniążki oraz wiele innych zawodów a co z budownictwem czemu jak zwykle my jesteśmy kopani po ***** my przelewu nie dostajemy ja mam ludzi na utrzymaniu nie małpy .Zakaz dotyczy całkowitego wychodzenia z domu czy do pracy można ale już 2 osobowych ekipach to zakaz.To W w końcu co wolno

    Odpowiedz
  • rowerzysta(2020-03-24 16:20) Zgłoś naruszenie 59

    Dla mnie rower jest religią, a każdy trening obrzędem religijnym. Do 5 osób możemy praktykować naszą religię i nie macie prawa nic nam zrobić. Inaczej to będzie dyskryminacja na tle religijnym, a na to są paragrafy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • krl(2020-03-24 16:22) Zgłoś naruszenie 30

    Na razie są tylko niejasne zapowiedzi. Jakoś tu nie ma mowy o sankcjach za złamanie zapowiadanych zasad. I kryteriach ich nakładania. Czekam na rozporządzenie. Zaznaczam: ogólnie zgadzam się z potrzebą zaostrzenia ograniczeń. Ale na razie nie ma szczegółów (rozporządzenie!), a niejasne zapowiedzi budzą podejrzenia, że będzie to kolejny bubel prawny. Jak zwykle.

    Odpowiedz
  • Angelika(2020-03-24 16:29) Zgłoś naruszenie 01

    Spacer z dziećmi jest dozwolony?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawda(2020-03-24 16:33) Zgłoś naruszenie 08

    Gdyby wirus zabijał wyłącznie ludzi po 65 roku życia ZUS wystawilby pomnik na jego cześć wielką kulę z wypustkami a tak to sami urzędasy po ludzku boją się

    Odpowiedz
  • Mądry(2020-03-24 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    A jak kupię sobie maseczkę FFP3 to mogę wychodzić? ~ 70zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ludwik(2020-03-24 16:45) Zgłoś naruszenie 21

    A kiedy decyzja o przesunięciu majowych wyborów? Nagle 10 maja wszyscy będą zdrowi i będą mogli wszędzie chodzić? Absurd!? Życie ludzkie nie ma ceny - niech o tym pamiętają dziś rządzący!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przemek(2020-03-24 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    jestem przedstawicielem firma nie zleciła pracy zdalnej? czy w tym przypadku wprowadzenia zakazu przemieszczania się dotyczy mnie równeiz skoro moja praca polega na przemieszczaniu się

    Odpowiedz
  • Darek(2020-03-24 16:59) Zgłoś naruszenie 116

    Durny naród i ludzie którzy nie bedą przestrzegać tego zakazu. Zastanawią się nad tym czy warte były te spacery gdy zachorują a miejsca w szpitalu nie bedzie... Jaką wartość ma dla ludzi zdrowie swoje i bliskich osób. Ograniczenie wolności?- wole mieć ją ograniczoną teraz i cieszyć się życiem później, niż leżeć w szpitalu...

    Odpowiedz
  • Dziwne(2020-03-24 17:00) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystko zrozumiałe, ale czemu mam wychodzić na odległość 1.5 m z nastolatką z którą mieszkam i się opiekuję, pościel zmieniam, piorę, gotuję ? Dodam że już 13 dni z nikim się nie kontaktujemy Dobrowolnie.

    Odpowiedz
  • HMm(2020-03-24 17:09) Zgłoś naruszenie 02

    Jezdzimy do pracy autem w 5 osob. Nadal możemy w 5 jezdzic??

    Odpowiedz
  • bebe(2020-03-24 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    W zamian za te wszystkie absurdy wystaczyłoby jedno obostrzenie: niech grupa najbardziej zagrożona, czyli seniorzy i osoby przewlekle chore nie wychodzi z domu i nie kontaktuje się z resztą społeczeństwa. A pozostałe grupy wiekowe, to jest dzieci, młodzież i młodzi zdrowi dorośli powinni móc żyć normalnie. A na razie jest tak, że cały naród zamknęliśmy w domach, aby seniorzy mogli wychodzić z domu. Powinno być tak: niech to seniorzy nie wychodzą z domów, a pomoc społeczna dostarcza im jedzenie i leki. Straty finansowe dla państwa będą dużo mniejsze, za to organizacja życia całego społeczeństwa będzie łatwiejsza niż te pomysły, które sa wdrażane obecnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 007(2020-03-24 17:51) Zgłoś naruszenie 50

    Słabo uzgodnili zeznania! Premier z ministrem zakazują wychodzenia z domów a rzecznik ministra zezwala na spacery, rowery byle w pojedynkę.

    Odpowiedz
  • B(2020-03-24 18:10) Zgłoś naruszenie 100

    Ludzie opamiętajcie się znaleźliśmy się pierwszy raz w takiej sytuacji i musimy być razem solidarni rząd robię co może abyśmy z tego wysli cało nie tak jak Włochy

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:13) Zgłoś naruszenie 15

    moim zdaniem świat zapamięta rok 2020 na długo . Jeśli jest to atak terrorystyczny ,to udany lekarze umieraja w szczelnych kombinezonach a maska nic ci nie pomże

    Odpowiedz
  • gość(2020-03-24 18:18) Zgłoś naruszenie 19

    A do KOCHANKA można??????

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:22) Zgłoś naruszenie 60

    a gdy beziesz umierał to pomyśl o tym czy warto było

    Odpowiedz