Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • ja(2020-03-25 22:57) Zgłoś naruszenie 80

    GOŚCIU EPIDEMIA BEDZIE GORSZA OD ŚMIERCIONOŚNEGO WIRUSA. POMYŚL JAK NAGLE OKAŻE SIE ZE TREZBA HOSPITALIZOWAĆ 6000 OSOB TO KOGO PODŁĄCZYSZ A KOGO ODŁACZYSZ

    Odpowiedz
  • Gośc123(2020-03-25 22:38) Zgłoś naruszenie 318

    Za zamknięcie w domu w imię niegrożnego wirusa, za rozwalenie gospodarki i zniszczenia życia tysięcy ludzi Morawiecki powinien mieć Trybunał Stanu. Nie ma żadnego zagrożenia, nie jest ono większe niż przy grypie czy przeziębieniu. Ta cała hucpa ma za zadanie uczynić z nas niewolników. Nigdy już nie wróci normalność. Jak poluzują latem to jesienią wprowadzą kolejne restrykcje łącznie z przymusowym szczepieniem. Wymyślą kolejne wirusy. Kandydat już jest hantawirus!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zbigniew(2020-03-25 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czy można przebywać na działce zamiast przebywania w domu ??? Do działki praktycznie dostaje się podobnie jak do domu (tramwaj ) Na działce jest obecnie bardzo mało osób. Mieszkam w bloku na jednym dużych osiedli w Bydgoszczy. Przebywając na działce praktycznie nie kontaktuję się z nikim, ani nikt ze mną. Obecnie pracuję, i tak dojeżdżam do pracy tramwajem.

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 21:16) Zgłoś naruszenie 81

    nie możemy dopuścić by liczba hospitalizowanych przekroczyła liczbe respiratorów bo inaczej lekarze będą musieli Decydować kogo odłączyć, DLATEGO TAK WAŻNA JEST KWARANTANNA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 20:53) Zgłoś naruszenie 60

    w POLSCE mamy o10 000 respiratorow około 5000 jest przeznaczonych na koronowirusa 1000 juz używają hospitalizowani . jak dołączy do nich jeszcze ponad 4000 lekarze bedą musieli decydować kogo odłanczyć

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 19:44) Zgłoś naruszenie 120

    uświadomie ci jak koronowirus wpływa na umieralność w Polsce MAMY OKOŁO 10000 TYS RESPIRATOROW ito niewiadomo ile jest sprawnych przy założeniu ze ziennie w szpitalach jest 5000 chorych potrzebujących respiratorow nie związanych z wirusem to zostaje ok połowa na wirusowych połuż 6000 do dołużek to lekarze bedąmusieli decydować kogo odłańczać taksi stało we włoszech

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 19:18) Zgłoś naruszenie 120

    wojtas a ci co pozarażali się i ci co poumierali to z ziemi wykopali sobie tego wirusa czy dowieziono im z powracającymi zzagranicy pomyśl wirus szuka nosiciela i cały czas mutuje

    Odpowiedz
  • ktoś(2020-03-25 19:15) Zgłoś naruszenie 283

    Wojas, we Włoszech setki umierają dziennie, chcesz tego samego?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 19:08) Zgłoś naruszenie 160

    wojtas uważasz że niema zagrożenia to czemu tyle osób umarło, a nawet poumierali lekarze w szczelnych kombizonach porozmawiaj z rodzinami bliskich co u nich wirus pozabijał najbliższych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ktoś(2020-03-25 18:52) Zgłoś naruszenie 361

    wpiszcie do wyszukiwarki np. "koronawirus nowe zarządzenia" i nie pytajcie o sprawy błahe

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 18:49) Zgłoś naruszenie 120

    coż jest litera prawa jak zarazisz kogoś ? to społeczeństwo takiego ******a zlinczuje

    Odpowiedz
  • bałagan prawny(2020-03-25 18:46) Zgłoś naruszenie 114

    W Kampinowskim Parku Narodowym powołując sie na przepis o ochronie przyrody w związku z koronawirusem od dzisiaj zakazali poruszania sie po parku, czy te zakazy i inne nie łamią Praw Człowieka? Kiedy wreszcie w tym kraju będzie panowała litera prawa?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ktoś(2020-03-25 18:42) Zgłoś naruszenie 371

    Ludzie kochani, nie zadawajcie naiwnych pytać. Dozwolone jest wychodzenie do pracy, po zakupy żywnościowe czy do apteki, wyprowadzanie psa. Przemieszczać można się w grupie do dwóch osób (za wyjątkiem rodzin z dziećmi).

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 18:31) Zgłoś naruszenie 04

    można to zakwalifikować jako zbędna czynnośc ,wyjątkiem jest odkażanie auta

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 18:28) Zgłoś naruszenie 40

    nie spodziewaj się że policja bedzie interweniować i ganiać za każdym co idzie do sąsiada na chlanie

    Odpowiedz
  • myjnia(2020-03-25 18:28) Zgłoś naruszenie 05

    Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy wyjście z domu aby umyć auto na myjni ręcznej kwalifkuje się jako niezbędna codzienna czynność? Pytam jako pracownik takiej myjni.

    Odpowiedz
  • myjnia(2020-03-25 18:28) Zgłoś naruszenie 04

    Może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy wyjście z domu aby umyć auto na myjni ręcznej kwalifkuje się jako niezbędna codzienna czynność? Pytam jako pracownik takiej myjni

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 18:24) Zgłoś naruszenie 30

    nic z tym nie zrobisz ponieważ nie wiadomo czy są skażeni czy idą normalnie chlać bo chlali 4 godziny wcześniej

    Odpowiedz
  • jacek(2020-03-25 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Prosze o informacje gdzie mozna zglaszac to ze rodzina z dzieckiem z jednego domyu wyszla i poszla jak gdyby nigdy nic do sasiadow z wodka w rece. Policja przyjechala i odjechala. Mam wszystko na kamerze nagrane, poprosze o info komu mozna wyslac film i kto sie zajmuje takimi sprawami po widac policje to przeroslo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-25 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pioterowski co ci da wprowazenie prawa lub antyprawa jak ludzie bedą umierać ,zwróć uwagię ,że nawet lekarze umierają w szczlnych kombinezowach. koronawirus sie mutuje - jak zachorujesz to dalej sie martw czy potrzebne były wybory w tym roku . powtarzam wybory za rok albo 2 lata . pamiętaj jak ludzie sie zakażą poprzez wybory to nie zostanie kamień na kamieniu

    Odpowiedz