statystyki

Stan nadzwyczajny w USA. Amerykański problem numer jeden: Nieubezpieczeni

autor: Radosław Korzycki16.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 16.03.2020, 07:40
Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.

Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.źródło: ShutterStock

Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.

Ameryka stoi w obliczu poważniejszego kryzysu sanitarnego niż reszta Zachodu, bo nie wszyscy obywatele mają polisy i nie wszystkim przysługuje automatyczna pomoc medyczna. – To zwykle osoby o niskich dochodach, żyjący w bardziej zanieczyszczonym środowisku i z gorszym dostępem do podstawowej ochrony zdrowia, często z nieleczonymi chorobami przewlekłymi, dlatego są w grupie podwyższonego ryzyka. Często zatrudnieni w usługach mają styczność z dużą liczbą ludzi – mówi DGP prof. Stephen Shortell, były dziekan Instytutu Zdrowia Publicznego z Uniwersytetu Berkeley.

Dodatkowo najbiedniejsi mają ograniczone możliwości przebadania się na obecność wirusa, a to może utrudnić walkę z chorobą i jej skutkami. Rząd Donalda Trumpa uznał testy i profilaktykę za podstawowe świadczenie medyczne, więc będą one objęte programami Medicare (system dla seniorów) oraz Medicaid (system dla ludzi o niskich dochodach). Tak czy inaczej liczba nieubezpieczonych Amerykanów sięga 28 mln.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie