statystyki

Stan nadzwyczajny w USA. Amerykański problem numer jeden: Nieubezpieczeni

autor: Radosław Korzycki16.03.2020, 07:40; Aktualizacja: 16.03.2020, 07:40
Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.

Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.źródło: ShutterStock

Donald Trump ogłosił w piątek stan nadzwyczajny na terenie całego kraju. – Dzięki temu uzyskamy dostęp do 50 mld dol. dla władz stanów do walki z chorobą – oświadczył.

Ameryka stoi w obliczu poważniejszego kryzysu sanitarnego niż reszta Zachodu, bo nie wszyscy obywatele mają polisy i nie wszystkim przysługuje automatyczna pomoc medyczna. – To zwykle osoby o niskich dochodach, żyjący w bardziej zanieczyszczonym środowisku i z gorszym dostępem do podstawowej ochrony zdrowia, często z nieleczonymi chorobami przewlekłymi, dlatego są w grupie podwyższonego ryzyka. Często zatrudnieni w usługach mają styczność z dużą liczbą ludzi – mówi DGP prof. Stephen Shortell, były dziekan Instytutu Zdrowia Publicznego z Uniwersytetu Berkeley.

Dodatkowo najbiedniejsi mają ograniczone możliwości przebadania się na obecność wirusa, a to może utrudnić walkę z chorobą i jej skutkami. Rząd Donalda Trumpa uznał testy i profilaktykę za podstawowe świadczenie medyczne, więc będą one objęte programami Medicare (system dla seniorów) oraz Medicaid (system dla ludzi o niskich dochodach). Tak czy inaczej liczba nieubezpieczonych Amerykanów sięga 28 mln.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie