statystyki

Lewica tropi uchwały anty-LGBT samorządów

autor: Tomasz Żółciak04.03.2020, 08:16; Aktualizacja: 04.03.2020, 09:19
Z zestawienia wynika, że 93 rady przyjęły 52 uchwały przeciwko „ideologii LGBT”, 37 Samorządowych Kart Praw Rodzin (SKPR) oraz 9 własnych uchwał – łącznie 98 tego typu deklaracji

Z zestawienia wynika, że 93 rady przyjęły 52 uchwały przeciwko „ideologii LGBT”, 37 Samorządowych Kart Praw Rodzin (SKPR) oraz 9 własnych uchwał – łącznie 98 tego typu deklaracjiźródło: ShutterStock

Zdaniem krytykujących je działaczy planowano ich już więcej, niż 90. O takiej właśnie liczbie mówi się w przestrzeni publicznej.

Wojewodowie nie widzą podstaw do uchylania uchwał, a część gmin zamierza bronić swoich racji na drodze sądowej.

Poznaliśmy szczegółowe zestawienie, którym posiłkuje się Lewica w nagłaśnianiu sprawy uchwał, które – zdaniem polityków ugrupowania – dyskryminują osoby ze środowisk LGBT. – To oddolny projekt indywidualnych obywateli-aktywistów –tłumaczy DGP poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Zestawienie to ponad 20 arkuszy pokazujących m.in., w których jednostkach samorządu terytorialnego (JST) i w jaki sposób na przestrzeni ostatnich miesięcy podejmowana była tematyka LGBT, jakie są zagraniczne samorządy partnerskie tych dla JST, ile dotacji unijnych owe samorządy wykorzystują, kto i jak głosował, jaki był efekt prac miejscowych rad np. nad rezolucjami dotyczącymi LGBT itd. Do tego dochodzą linki do protokołów z sesji rad, podjętych uchwał i rezolucji.

Jakie są główne wnioski? Z zestawienia wynika, że 93 rady przyjęły 52 uchwały przeciwko „ideologii LGBT”, 37 Samorządowych Kart Praw Rodzin (SKPR) oraz 9 własnych uchwał – łącznie 98 tego typu deklaracji.

Przykładowo 21 lutego SKPR przyjęła rada powiatu limanowskiego. „Programy współpracy z organizacjami społecznymi powinny uwzględniać́ zasadę̨ wzmacniania rodziny i małżeństwa oraz wykluczać finansowanie projektów, które godzą w te wartości. Konieczne jest w szczególności wyłączenie możliwości przeznaczania środków publicznych i mienia publicznego na projekty podważające konstytucyjną tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny lub autonomię rodziny” – czytamy w podjętej uchwale. Z kolei gmina Potworów (woj. mazowieckie) przyjęła rezolucję przeciwko „ideologii LGBT”. „Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowywania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani seksualizacją polskich dzieci w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach” – deklarują radni w podjętej uchwale.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Jimmi(2020-03-06 09:30) Zgłoś naruszenie 10

    Nie chcą nam marksiści dać spokoju. Minęło tyle lat odkąd zakatowała nas lewica socjaliści brunatni i czerwoni w 1939 roku podzielili się nami zniewolili na 50 lat i dalej im mało. Marksiści wymyślała coraz to nowe wynalazki kolejne narzędzia tęczowi, różowi, czerwoni wszystko by zniszczyć rodzinę, religie, państwo, kulturę nasza cywilizacje zachodnia łacińską. Jak to Karol Marks pisał cofnąć ludzkość do czasu sprzed wytworzenia się tych instytucji zanim powstała cywilizacja. Czyli do stanu sprzed jaskini, bo w jaskini była nawet kultura.

    Odpowiedz
  • kaszub(2020-03-04 21:57) Zgłoś naruszenie 10

    W pole z tęczową hałastrą...wszak jest to kolor spółdzielni rolniczych

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie