statystyki

Wybory w USA. Bloomberg odrabia straty, Sanders walczy o mniejszości

autor: Radosław Korzycki27.02.2020, 06:00; Aktualizacja: 27.02.2020, 08:49
Sondaże dają Joemu Bidenowi (na zdjęciu) 30-proc. poparcie. Następny jest Sanders z 22 proc. Reszta kandydatów nie przekracza 10 proc.

Sondaże dają Joemu Bidenowi (na zdjęciu) 30-proc. poparcie. Następny jest Sanders z 22 proc. Reszta kandydatów nie przekracza 10 proc.źródło: ShutterStock

W sobotę w Karolinie Płd. odbędą się ostatnie z czterech otwierających prawybory plebiscytów.

Chociaż ostatnia, środowa debata demokratycznych pretendentów w Charleston nie należała do widowiskowych, kandydatem, który najprawdopodobniej zrobił najlepsze wrażenie na Amerykanach i najwięcej podczas niej ugrał, był Michael Bloomberg. A musiał wykonać trudne zadanie: całkowicie odmienić swój wizerunek po katastrofalnej poprzedniej debacie. Do jakiegoś stopnia mu się to udało.

Przez 45 minut Bloomberg odpierał ataki przeciwników, głównie zarzuty, że kupuje sobie amerykańską demokrację za pieniądze z własnego konta. Miał też kilka solidnych ripost. Na przykład wtedy, gdy zapytano go o przedsięwzięcia, które podjął jako burmistrz Nowego Jorku. Chodziło o zakazy palenia, limity wielkości napojów gazowanych, które mogą być sprzedawane w szkołach itp. – Myślę, że to, co jest dobre dla Nowego Jorku i jego mieszkańców, niekoniecznie jest dobre dla wszystkich innych. USA to kraj znacznie bardziej różnicowany i każdy potrzebuje czego innego. Więc bądźmy poważni – odparował, odcinając się od pomysłów wprowadzania prohibicji na różne słabości Amerykanów.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie