statystyki

Wróbel: Niesforny palec jednej posłanki

autor: Jan Wróbel21.02.2020, 08:12; Aktualizacja: 21.02.2020, 08:17
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Joanna Lichocka może pokazała palec posłom opozycji, a może nie. Z nagrania wnioskowałbym, że raczej nie, kłopot polega na tym, że tłumaczenie się w takich sprawach, chociażby nie wiem jak rezolutne, pogarsza sprawę. Zresztą jej krytycy mają gdzieś, czy posłanka pocierała policzek, czy raniła palcem uczucia wrażliwych etyków z Wiejskiej – Lichocka ma zapłacić za TVP, za Trybunał Konstytucyjny, za KRS, za wszystko.

Grający w portugalskim FC Porto Moussa Marega z całą pewnością pokazał palec, a prawdę mówiąc oba, kibicom w Guimaraes. Piłkarz nie tylko się nie tłumaczy, ale jeszcze dolewa oliwy do ognia, mówiąc o hańbie kibiców i bezduszności sędziów. Chodziło o to, że grupa kibiców klubu z Guimaraes, w którym kiedyś Marega grał, lżyła czarnoskórego gracza rasistowskimi obelgami i tekstami, a sędzia udawał, że tego nie słyszy. Wściekły piłkarz wulgarnie odciął się kibicom i zszedł z boiska.

Incydent z Maregą wywołał lawinę, która przy awanturze o gest posłanki PiS wygląda jak Alpy wobec Beskidu Małego. Już w dniu wydarzenia rozświergotał się portugalski Twitter – czołowi działacze piłkarscy, politycy i komentatorzy bronili Maregi. Oświadczenia wydali premier oraz prezydent kraju. Media żyją tylko tym tematem, który zepchnął w cień tak ogniskujące emocje sprawy jak głosowanie w sprawie dopuszczalności eutanazji i epidemię koronawirusa. We wtorek odbyła się w parlamencie gorąca debata nad przeciwdziałaniem rasizmowi i przemocy. Gorąca, choć przeciwko rasizmowi byli wszyscy jej uczestnicy poza jednym, który próbował pewnego rodzaju symetryzmu, za co zgodnie został zrugany przez ogół. Dostało się, jak zawsze, ministerstwu edukacji (przecież, w jakiś cudowny sposób, szkoły powinny skutecznie przemienić człowieka w antyrasistowskiego anioła), a także władzom portugalskiego związku piłki nożnej, menedżerom klubu Vitoria Guimaraes. Jak nic, powstanie specjalna komisja.


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Komentarze (4)

 • dd(2020-02-21 15:50) Zgłoś naruszenie 86

  Jeśli Redaktor faktycznie widział film i wątpi/podważa fakt, iż do gestu doszło to pomimo mojej dotychczasowej sympatii i wiary w to, że można być obiektywnym - wiarę tą utraciłem. Jest mi wręcz przykro z tego powodu. Na opinię pracuje się lata, a tarci w jednej chwili ...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2020-02-23 09:14) Zgłoś naruszenie 42

  wróbel nie podłączył się do fejku i hejtu a nawet wyraził zdanie odrębne. Być może nie najgorszy gust nie pozwala mu brać udziału w ordynarnej hucpie. Woli wykwintniejsze formy

  Odpowiedz
 • dnc(2020-02-22 11:55) Zgłoś naruszenie 36

  Panie Redaktorze. Wiem, wiem ,wiek już nie ten, oczy nie te, a na nosie okulary. Jeśli Pan przez nie nie dostrzegł "facka" pani poseł, to polecam mimo wszystko w najbliższym czasie wizytę u okulisty. I zmianę dioptrii na większe. Bo wiadomy palec nie był li tylko znakiem "pokoju" wobec opozycji, ale także znakiem pychy, bałwochwalstwa i pewnie jeszcze kilku innych przywar "dobrej zmiany". A przecież PIS obiecywał już w 2015 roku, że będzie lepiej niż za obrzydliwych poprzedników, uczciwiej, porządniej, poważniej td, itd. A jest dokładnie na odwrót od zamierzeń. Miało być jak nigdy, a.. wyszło jak zawsze. Dlatego ceniąc Pana Redaktora, także za poranny program w TokFM, liczę, ze jednak uda się Pan na rzeczona poradę do okulisty a w najgorszym wypadku przetrze szmatką szkła i spojrzy jeszcze raz.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie