Kariera wiceministra obrony pod lupą CBA

autor: Maciej Miłosz03.02.2020, 09:28; Aktualizacja: 03.02.2020, 09:28
Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Po publikacji DGP Centralne Biuro Antykorupcyjne przeanalizuje, czy ścieżka zawodowa Sebastiana Chwałka, który właśnie przeszedł z PGZ do MON, nie koliduje z prawem.

Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Jednak już w poniedziałek został wiceministrem w resorcie obrony narodowej, które jest głównym klientem tejże PGZ. Wartość realizowanych kontraktów to miliardy złotych. Przed objęciem funkcji w Grupie Chwałek również pracował w… resorcie obrony. W ubiegłym tygodniu w DGP opisaliśmy tę nietypową karierę i wskazaliśmy, że w tym wypadku mogło dojść do złamania wielu regulacji i konfliktu interesów. Sam zainteresowany twierdzi, że wszystko jest w porządku.

Po naszej publikacji sprawą zainteresowało się CBA. – Te informacje zostały przekazane do departamentu kontroli i będą przeanalizowane – zapowiada Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy biura. Analiza nie ma określonych ram czasowych: może trwać trzy dni, może trwać trzy miesiące albo i dłużej. Jej zakres może być poszerzany, tak więc potencjalne tematy do zbadania mogą pączkować, a funkcjonariusze w dokumentach PGZ mogą się zaczytywać do woli.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie