statystyki

Prawdziwe angielskie wyjście. Obchody brexitu nad Tamizą były nad wyraz skromne

autor: Jakub Kapiszewski03.02.2020, 08:24; Aktualizacja: 03.02.2020, 08:24
Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Tim P. Whitby SKY NEWS HANDOUT

Obchody brytyjskiego rozwodu z Unią były nad wyraz skromne. Fajerwerki nastąpią, gdy Londyn i Bruksela zaczną rozmawiać o współpracy.

M ożna nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu. Zgromadzenie publiczne, jakie odbyło się na londyńskim Parliament Square i które przyciągnęło tłumy, sfinansowane zostało ze środków prywatnych.

Nie mogło tam oczywiście zabraknąć wystąpienia Nigela Farage’a, teraz już byłego europosła, a obecnie współpracownika tygodnika „News- week”. – Niektórzy uważają, że nie powinniśmy dziś świętować. Mimo to będziemy, bo jest to najważniejsze wydarzenie we współczesnej historii naszego wspaniałego narodu – mówił polityk.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie