statystyki

Prawdziwe angielskie wyjście. Obchody brexitu nad Tamizą były nad wyraz skromne

autor: Jakub Kapiszewski03.02.2020, 08:24; Aktualizacja: 03.02.2020, 08:24
Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Tim P. Whitby SKY NEWS HANDOUT

Obchody brytyjskiego rozwodu z Unią były nad wyraz skromne. Fajerwerki nastąpią, gdy Londyn i Bruksela zaczną rozmawiać o współpracy.

M ożna nawet zaryzykować stwierdzenie, że było to prawdziwe angielskie wyjście. W piątkowy wieczór nad Tamizą nie zaplanowano żadnych państwowych uroczystości. O tym, że dzieje się coś wyjątkowego, mogła świadczyć jedynie iluminacja gmachów rządowych w barwach brytyjskiej flagi oraz wyświetlony na fasadzie rezydencji premiera zegar odliczający sekundy do brexitu. Zgromadzenie publiczne, jakie odbyło się na londyńskim Parliament Square i które przyciągnęło tłumy, sfinansowane zostało ze środków prywatnych.

Nie mogło tam oczywiście zabraknąć wystąpienia Nigela Farage’a, teraz już byłego europosła, a obecnie współpracownika tygodnika „News- week”. – Niektórzy uważają, że nie powinniśmy dziś świętować. Mimo to będziemy, bo jest to najważniejsze wydarzenie we współczesnej historii naszego wspaniałego narodu – mówił polityk.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie